امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9509
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از چابهار، محسن رضایی ظهر امروز در نخستین روز تبلیغات ریاست جمهوری خود در جمع مردم چابهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از چابهار، محسن رضایی ظهر امروز در نخستین روز تبلیغات ریاست جمهوری خود در جمع مردم چابهار اظهار داشت: مردم خونگرم و مهمان‌نواز چابهار، مرزبانان و پیشگامان تمدن سیستان و بلوچستان هستند که این یکی از افتخارات بزرگ ایران اسلامی است.

وی افزود: اولین روز تبلیغاتی خود را که از مسیر چابهار آغاز شده به فال نیک می‌گیرم، زیرا باید دین خود را ادا کنم و دولتی را انتخاب نمایم که جایگزین دولت فعلی باشد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: امروز مشکل و مسئله اساسی ما، مسئله اقتصاد، گرانی، بیکاری و عبور از عقب‌ماندگی‌های ما در جهان است که باید با سرعت آنها را جبران کرد.

رضایی گفت: نکته مهم دیگر سیاست خارجی است که باید ارزش‌های نظام را حفظ کنیم در صورتی که انفعال و ماجراجویی جواب نمی‌دهد و باید انقلابی حرکت کرد.

وی اضافه کرد: ملت ایران در سیاست خارجی دست از استقلال بر نمی‌دارد و ما راه خود را بدون مانع و دیکته شدن از دیگران پیش می‌بریم، زیرا ما کشوری هستیم که از فرهنگ غنی برخوردار است و از طرفی مردم بلوچ و سیستانی دارای هویت، زبان، شعر، ادب و هنر هستند.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: فرهنگ بومی و ملی هر دو قوم باید غنی شود، زیرا ما مجهز به قرآن و اسلام هستیم.

رضایی تصریح کرد: اقتصاد، سیاست خارجی و فرهنگ لازمه کار ما است و باید در زمینه اقتصاد، زندگی مردم را بهبود ببخشیم چون زندگی فعلی آنان در شأن مردم امروزی نیست و باید آن را تغییر دهیم.

زندگی مردم باید به سطح استانداردهای لازم برسد

وی گفت: از طرفی سیاست خارجی ما هم باید تغییر کند و فرهنگ و اقتصاد کشورمان با هم عجین شود.

رضایی افزود: بنده معتقدم که باید ایالت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شود، زیرا در این موارد مسئولیت‌ها به مردم واگذار شود و به آنان اعتماد کنیم همانگونه که در زمان جنگ به مردم اعتماد کردیم و نتایج آن را دیدیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: با انتخاب بنده برای ریاست جمهوری انشاءالله در چند سال آینده، ایران را از لحاظ اقتصادی دگرگون کرده، زیرا معتقدیم که سیستان و بلوچستان مرکز معادن کشور است و باید زندگی مردم را به سطح استانداردهای لازم برسانیم.

وی اذعان داشت: روابط و مناسبات‌ها با کشورها، صادرات فرهنگی و مبادلات فرهنگی ما باید در بین کشورها نفوذ پیدا کند.

رضایی گفت: بندر چابهار با دارا بودن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مختلف برای بنده بسیار مهم است لذا ما باید صادرات غیر نفتی را توسعه دهیم زیرا امروزه ما نیاز به ارز داریم.

ارزش پول ما ناموس ماست

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: برای آنکه ارزش پولی ما سقوط کرده است برای بالا بردن ارزش پولی کشور باید تمام ارزهای کشورهای خارجی به کشورمان سرازیر شود تا بتوانیم ارزش ریالی خود را به بالاترین قله برسانیم زیرا ارزش پولی ما ناموس ماست.

رضایی با انتقاد از اینکه چرا در کشور ثروتمند باید مردم ما فقیر باشند گفت: من از همین جا اعلام می‌کنم که همه کارآفرینان منطقه (سیستان و بلوچستان) آماده باشند تا از امکانات منطقه آزاد چابهار به نحو احسن استفاده کنند چون معتقدم شکوفایی اقتصاد در این منطقه یک جهاد است و به اندازه فتح خرمشهر ارزش دارد.

وی در مورد اولویت کاری‌اش در این منطقه افزود: اولویت کاری من؛ دادن یارانه سبز به کارآفرینان شیلات، بخش کشاورزی، صادر کنندگان، دامپروران، اصلاح کنندگان کود و بذر و سایر بخش‌ها است و از طرفی پرداختن یارانه مرحله دوم به میزان 65 هزار تومان که با 45 هزار تومان فعلی، 110 هزار تومان می‌شود و این 65 هزار تومان یارانه بیشتر برای بخش کشاورزی است.

رضایی ادامه داد: تقویت کسب و کار خانگی برای بانوان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اولویت سوم کاری بنده است که ما بر این اساس یک مسابقه کسب و کار را پدید می‌آوریم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: امروزه کشاورزی سنتی منسوخ شده و ما امروز آن را ادامه می‌دهیم و از طرفی منازل روستایی ما خانه سالمندان شده است.

در کابینه‌ام از افراد جوانان استفاده می‌کنم

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چه ضرورتی باعث شد تا شما پا به عرصه ریاست جمهوری بگذارید؟ گفت: زیرا احساس خطرم در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی بوده است.

رضایی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما در زمینه ارتباط با آمریکا چیست؟ بیان داشت: برای رابطه با آمریکا، رهبری فرصت بسیار خوبی را فراهم کرده و فرمودند «در کنار مذاکره هسته‌ای وارد مذاکره با آمریکا شویم» زیرا معتقدم نباید وقت‌کشی کنیم و از این فرصت باید به نحو احسن استفاده کرد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه نظرتان در مورد پایان ریاست احمدی‌نژاد چیست؟ گفت: بنده نسبت به سه دولت گذشته (خاتمی، رفسنجانی، احمدی‌نژاد) هم انتقاد دارم و این دولت‌ها نقاط ضعف و قوتی دارند و بنده در آینده معتقدم که در کابینه‌ام از افراد دولت‌های گذشته نیز استفاده کنم و بیشتر نظرم این است که باید هدایت مملکت در دست جوانان قرار گیرد.
 
رضایی در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های خود در عرصه فرهنگ پرداخت و اظهار داشت: رفع مشکلاتی نظیر رفع ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه، تزریق آرامش به خانواده‌ها، اصلاح مناسبات و روابط اجتماعی، مقابله با معضل اعتیاد و کاهش شکاف بین نسلی و معضلی که در این استان بیشتر خود را نشان می‌دهد مشکل تبعیض قومیتی است که مدنظر ما قرار دارد.
 
وی اضافه کرد: احساس خطری که از ناحیه اقتصاد احساس کردم وظیفه خود دانستم تا وارد عرصه انتخابات شوم و با اقتدار در جمع شما مردم خونگرم چابهار اعلام می‌کنم رفع مشکلات اقتصادی را در توان دیگر کاندیداها نمی‌بینم و من در کار خود جدی هستم و به دلیل اینکه این توان را در کاندیداهای دیگر نمی‌بینم که بتوانند مشکلات اقتصادی را رفع کنند تا آخر این راه ایستاده‌ام و امیدوارم با کمک مردم ایران بتوانم گامی صحیح در راه رفع مشکلات اقتصادی این کشور بردارم.
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: هیچ یک از نامزدهای رقیب بنده توانایی حل مشکلات کشور را ندارند و اگر من احساس می‌کردم که هر کدام از این نامزدها این توانمندی را دارد به طور حتم خودم را به نفع آن نامزد اصلح کنار می‌کشیدم و در برنامه‌های کلان کشوری نیز به وی مشاوره می‌دادم.
 
رضایی یادآور شد: زمانی که احساس کردم در مسئله اقتصاد ملت ما با یک اپیدمی خزنده‌ای مواجه است و کشور با مشکل روبه‌رو می‌شود سال‌ها است خود را آماده کرده‌ام که خدمت کنم و بر این عقیده بوده‌ام سال‌های پس از جنگ و سال 84 فرصت را به دیگران بدهیم تا شاید بتوانند کاری کنند، اما در سال 88 خطر را خیلی نزدیک دیدم و تا آخر ایستادم و هم اکنون داخل خطر هستیم و دو سال است که شدیدترین تحریم‌ها علیه ما اعمال می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در زندگی خود هیچ‌گاه نخواسته‌ام با تخریب دیگران خود را اثبات و از دیگران پلکانی برای کسب قدرت بسازم افزود: اما گاهی لازم است تفاوت‌ها بیان شود و مهم‌ترین تفاوت برنامه اقتصادی من با دیگران در این اصل مهم قرار داشته و این در حالی است که دیگران این حرکت اقتصادی را از بالا به پایین انجام می‌دهند و اقتصادی دولتی را در اولویت قرار داده‌اند ‌قصد دارم اقتصاد مردمی را اولویت دهم.
 
هر سه دولت اخیر به تورم دامن زده‌اند
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معتقد است: اقتصاد در هر سه دولت گذشته تورمی بوده و قصد دارم کسب و کار خانگی را با تشکیل بانک مردم تقویت کنم که سود وام‌های این بانک را دولت می‌پردازد و ساز و کار این بانک بدین شکل است که اگر افراد به موقع وام خود را بازپرداخت کنند در مرحله دوم وام بیشتری به آنها تعلق می‌گیرد. به طوری که مرحله نخست 5 میلیون وام 9 ماهه به فرد داده شود که در مرحله دوم این وام 10 میلیون می‌شود.
 
رضایی همچنین به پرداخت یارانه سبز به کشاورزان اشاره کرد و افزود: قصد داریم کشاورزی سنتی را که دیگر بازدهی ندارد به کشاورزی پیشرفته تبدیل کنیم و این مهم باید در استان سیستان و بلوچستان که تمام صنعت کشاورزی آن سنتی و غیر صرفه است فقط برای کشاورزان ضرر به همراه داشته و در دولت بنده با طرح جایگزین سازی کود اورگانیک می‌توانیم صنعت ضرر دهنده کشاورزی سنتی را به صنعتی سودآور و اقتصادی برای مردم سیستان و بلوچستان تغییر وضعیت دهیم به طوریکه بازدهی محصولات با کیفیت بسیار بالا به پنج برابر بازدهی فعلی رشد خواهد داشت.
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معتقد است: باید به اقتصاد و معیشت روستائیان و مناطق محرومی همچون سیستان و بلوچستان و به خصوص شهر بندری و ثروتمند چابهار توجه فراوان و کاربردی صورت پذیرد و امروز زمانی است که جنگ به روستاها و مزارع  کشیده شده است و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در تولید و تلاش در مزارع و زنده کردن روستاها باید در عمل به کشاورزان نشان دهیم و نتایج این تلاش جهادی‌وار، به سر ریزشدن منابع اقتصادی به کشاورزان خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه برای کشاورزی و تغییر کشاورزی سنتی به پیشرفته نیز برنامه داریم، افزود: با انجام کشاورزی مدرن، پیشرفته و صنایع‌ تبدیلی یارانه می‌دهیم تا در تولید و اشتغال نیز تحولی ایجاد شود.
 
رضایی با اشاره به یارانه‌های پرداختی به مردم نیز در دولت خودش گفت: ما دو نوع یارانه تورمی و درآمدی داریم که تورمی مانند سکه داغ و درآمدی مانند سکه خنک است.
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: پرداخت 45 هزار تومان یارانه چون تعهد دولت است؛ راهی جز ادامه آن نداریم، چرا که عدم انجام تعهد دولت بی‌نظمی می‌آورد، اما در مرحله دوم که 60 هزار تومان و درآمدی است، سودی سر ماه دست مردم می‌آید، به طوری که ماهانه 110 هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند که 60 هزار تومان آن درآمدی است.
 
قدرت را در ایران تشکیل داده‌ایم، ولی از فرهنگ و اقتصاد عقب افتاده‌ایم
 
وی خاطرنشان کرد: قدرت را در ایران تشکیل دادیم ولی از اقتصاد و فرهنگ عقب افتادیم، باید این عدم توازن را درست کنیم اگر این عدم توازن بین قدرت و فرهنگ و قدرت و اقتصاد شکل نگیرد ما به تمدن اسلامی نخواهیم رسید و اکنون بخشی از مشکلات مربوط به عدم توازن است.
 
رضایی به طرح ایالتی کردن اقتصادی تنها راه نجات اقتصاد بیمار رو به مرگ اشاره کرد و افزود: طرح ایالتی کردن اقتصاد برای این است که در عین اینکه به بقا توجه داریم راه اقتصادی را نیز باز می‌کنیم و در این راستا هیچ مانعی بیشتر از خود ما سر راه ملت ایران نیست به طوری که نه اسرائیل و نه آمریکا قدرت اینکه جلوی ملت ایران بایستند را ندارند.
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: باید برای ایالتی کردن چاره‌اندیشی علمی و منطقی شود و نباید برخوردهای احساسی شود چرا که نتیجه معکوس می‌دهد به همین خاطر ایالتی کردن آن با همه وجوه که با مطالعه عمیق به آن رسیدم بهترین راه برای پیشرفت کشور ماست.
 
انتهای پیام/75002/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار