امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95096
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از بی‌بی‌سی، امروز پنجشنبه، دستکم یک میلیون نفر از کارکنان دولتی،‌ آتش نشانان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از بی‌بی‌سی، امروز پنجشنبه، دستکم یک میلیون نفر از کارکنان دولتی،‌ آتش نشانان، کارمندان شوراها و ... در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی که به حذف فرصت‌های شغلی، کاهش حقوق و دستمزد و کاهش حقوق بازنشستگی منجر می‌شود، دست از کار می‌کشند.

براساس این گزارش،‌شماری از این اعتصابیون همزمان با ریختن به خیابان‌ها، یک راهپیمایی اعتراضی نیز برگزار می‌کنند.

اتحادیه کارگری «تی‌یو‌سی» انگلیس در این باره اعلام کرده که حقوق کارکنان دولتی از هزینه‌های زندگی عقب‌تر مانده و باید دولت اقدام به افزایش آن کند. دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس ضمن اعتراض به برگزاری این اعتصاب تهدید کرده که قوانینی برای محدود کردن چنین اعتراض‌هایی را به تصویب برساند.

شبکه خبری اسکای نیوز اما در این باره اعلام کرد، احتمالا بیش از دو میلیون نفر در این اعتصاب مشارکت خواهند که در این صورت احتمالا انگلیس فلج خواهد شد.

طبق این گزارش دانش‌آموزان و معلمان انگلیسی نیز در این اعتصاب و راهپیمایی مشارکت خواهند داشت. تقریبا تمام مدارس انگلیس امروز تعطیل هستند.

اتحادیه های کارگری انگلیس می گویند حداقل 200 هزار معلم در این اعتراض ضد دولتی مشارکت خواهند داشت.

بسیاری از کشورها اروپایی چند سالی است که درگیر بحران شدید اقتصادی هستند و تنها راه برون رفت از این اوضاع را نیز در تصویب و اجرای سیاست‌های ریاضتی یافته‌آند. سیاست‌هایی که به گفته مردم-اصلی ترین قربانیان بحران اقتصادی- فقط باعث افزایش فشارها به اقشار متوسط به پایین جامعه شده و بانک‌ها و سرمایه داران را نجات می‌دهد.

انتهای پیام/ج

 

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار