امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95163
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۳
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در مراسم روز جهانی جمعیت که ظهر امروز در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد، گفت: می‌توان با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در مراسم روز جهانی جمعیت که ظهر امروز در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد، گفت: می‌توان با اطمینان به این نکته اشاره کرد که نهاد خانواده به عنوان کوچکترین نهاد اجتماعی مهمترین بخش را در تداوم، ارتقاء و افزایش کارایی نهاد جامعه دارد.

وی ادامه داد: جوامع بشری به عنوان یک واقعیت مهم در سایه نهاد خانواده می‌تواند از حیات مقرون با سعادت برخوردار باشد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد: نخستین اولویت کشور بازسازی، نوسازی و کارآیی نهاد خانواده است و در این راستا اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان ما در پرتو انتخاب همسران شایسته آرامش روحی، روانی و اطمینان خاطر را به دست می‌آورند و بدون همسر انسان‌ از آرامش روحی لازم برخوردار نیست و کارآمدی لازم را ندارد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد: انسان نیازمند ابراز عواطف و نیازمند ارضای غرایض خویش است و عدم پاسخگویی به عوارض و غرایض انسانی سرکوب آنان را در بر خواهد داشت و راه انسان را برای رسیدن به سلامت روحی و سلامت جسمی هموار می‌کند.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد: خدای سبحان همسر را لباس انسان می‌داند و باید این لباس را متناسب با اندام خویش، شرایط روحی و فیزیکی برگزیند و از این لباس حراست و حفاظت کند.

* جوانان بدون همسر انسان‌هایی بدون لباس آراسته هستند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جوانان بدون همسر انسان‌هایی بدون لباس آراسته هستند.

وی خاطر بیان داشت: خوشبختانه سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری با تعیین محورهای روشن و شفاف راه را تبیین نموده و بدون تردید باید در ادامه برنامه پنجم توسعه کشور و تدوین برنامه ششم توسعه کشور موضوع جمعیت و خانواده مورد تأکید دولت و مجلس قرار گیرد.

وی گفت: نهادهای مسئول مانند کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان، با ایفای نقش صحیح برای تدوین نقشه راه درست در برنامه ششم توسعه کشور باید اقدام کنند و در بودجه‌های سالانه در جهت تحقق و اجرایی شدن سیاست‌های جمعیتی اقدام شود.

وی به توجه به نسل جوان اشاره کرد و گفت: باید نسل جوان کشور که دو سوم آمار جمعیتی را به خود اختصاص داده مورد توجه اصلی قرار بگیرد و در تصمیماتی که اتخاذ می‌شود توجه به این نسل و پاسخ به نیازهای آنها به عنوان مسئله جدی تلقی شود.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصادی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مهم‌ترین نقش را در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و جمعیتی کشور ایفا می‌کند و نگاه درست مسئولان به آسیب‌ها و تهدیدهای اجتماعی فرصت‌هایی را برای از بین بردن تهدید جوانان ایجاد می‌کند.

وی گفت: در عرصه اقتصادی، رشد تولید و افزایش درآمد سرانه در شرایط مناسبی نیستیم و باید راهکارهای لازم در این خصوص تبیین شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از زیرساخت‌های مهم جامعه تربیت نیروی انسانی عالم است که در کشور این کار انجام شده است.

وی در خصوص ارائه وام ازدواج اشاره کرد و گفت: تسهیلات بانکی یک بحث مهم و کلیدی در رشد اقتصاد کشور است. متأسفانه بانک‌ها با آسیب‌هایی در این زمینه مواجه هستند که عدم نظارت درست و سیاست‌گذاری صحیح نقش مهمی را در شرایط فعلی بانک‌ها داشته است.

ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد: معوقات بانک‌ها شرایطی را ایجاد کرده است که در حال حاضر بانک‌ها برای تأمین نیازهای ضروری ظرفیت لازم را ندارند و باید با تعامل و گفت‌وگوی منطقی با دولت و بانک مرکزی و کمیسیون‌های مربوطه راهی را برای تأمین شرایط لازم ایجاد کنیم و در این راستا استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مورد بحث قرار گرفته است.

وی گفت: امید است با پرداخت بدهی‌های دولت به سیستم بانکی راهکارهای مناسبی برای بازگشت به معوقات بانکی انجام شود و در مسیر تأمین نیازهای ضروری مانند وام ازدواج قدم‌هایی برداریم.

وی یادآور شد: اگر بنا باشد با استقراض از بانک مرکزی که در دولت گذشته به وفور انجام می‌شد منابعی را تأمین کنیم این اقدام به تورم دامن می‌زند و در کوتاه‌مدت و درازمدت به نفع جامعه نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها