امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95184
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، علیرضا رئیسی ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، علیرضا رئیسی ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس نهم شورای اسلامی تصریح‌ کرد: برای افزایش تخت‌های بیمارستانی و یا ساختن مراکز درمانی باید برنامه‌ریزی دقیقی وجود داشته باشد تا شاهد خالی بودن تخت‌های یک بیمارستان و کمبود تخت در بیمارستان دیگر نباشیم.

باید تعصبات سازمانی و منطقه‌ای کنار گذاشته شود و تنها به فکر ارائه خدمات بهتر و با کیفیت‌تر به مردم باشیم که هر چه این خدمات افزایش یابد، حمایت‌های مالی و معنوی وزارت بهداشت نیز به تبع آن افزایش می‌یابد.

رئیس داشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن گزارش دو ماهه از طرح تحول نظام سلامت افزود: توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان به معنی توسعه خدمات درمانی در یک شهرستان نیست، بلکه با تجهیز و توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان نه تنها قسمت عمده‌ای از نیازهای درمانی استان برآورده می‌شود، بلکه بخش‌هایی از استان‌های همجوار را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

این مقام مسئول با اشاره به عدالت در پرداخت و عدالت در دسترسی خدمات سلامت، گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت گام مؤثری در زمینه عدالت در پرداخت برداشته شده و هزینه‌های درمانی 90 درصد کاهش یافته است و برنامه‌هایی برای عدالت در دسترسی نیز مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به تعریف صحیح عدالت در دسترسی افزود: این واژه به معنی وجود بیمارستان مجهز در نزدیکی نیست، بلکه منظور رسیدن به موقع بیمار به مراکز درمانی است که نیازهای اورژانسی را برآورده نماید و با سیستم حمل و نقل پیشرفته آنها را در زمان مطلوب به بیمارستان‌های بزرگ برساند.

رئیسی در پایان خاطرنشان ‌کرد: تمام تلاشمان را به‌کار می‌بندیم تا با ارائه خدمات بهتر اعتبارات بیشتری از وزارتخانه کسب و خدمات مورد نیاز را در تمام استان ارائه نماییم.

خانه‌های بهداشت استان مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته‌اند که برای بازسازی و تجهیز آن‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و با اعتباری که از وزارت بهداشت جذب می‌کنیم، این پروژه نیز اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/66006/ب30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها