امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95252
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۴
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، شیخ علی سلمان روز پنج شنبه پس از پایان بازجویی ها و خروج از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، شیخ علی سلمان روز پنج شنبه پس از پایان بازجویی ها و خروج از دادستانی گفت: علت بازجویی، دیدار وی با توماس مالینوسکی معاون امور دمکراسی و حقوق بشر وزارت امور خارجه امریکا در سفارت آن کشور در منامه بود، که دولت بحرین روز دوشنبه گذشته، وی را به علت "دخالت در امور داخلی" آن کشور اخراج کرد.

به دنبال نشست دبیرکل جمعیت وفاق بحرین با مالینوسکی در محل سفارت امریکا در منامه، اداره کل آگاهی و تحقیقات جنایی بحرین، روز چهارشنبه شیخ علی سلمان و معاونش خلیل المرزوق را برای ارائه توضیحات احضار کرد. شیخ علی سلمان با اشاره به اینکه بازجویی ها حدود نیم ساعت به طول انجامید اظهار داشت که به وکیلش اجازه حضور در این بازجویی ها داده نشده است.

دبیرکل جمعیت وفاق افزود: بازجویی ها، درباره محتوای نشست در سفارت امریکا و مسائل مطرح شده در آن بود. وی افزود: نشست مذکور، عادی بود و ما بنا بر درخواست معاون وزیر امور خارجه امریکا، دیدگاه جمعیت الوفاق درباره حقوق بشر در بحرین را برایشان بیان کردیم.

شیخ علی سلمان ادعاها مبنی بر اینکه جمعیت الوفاق درخواست های مشخصی را خطاب به طرف امریکایی مطرح کرده است، تکذیب کرد و افزود: اخراج معاون امور دمکراسی و حقوق بشر وزارت امور خارجه امریکا از بحرین، نشان دهنده نبودن، قصد واقعی برای گفتگو و اصلاحات در بحرین است. یادآور می شود دولت امریکا، که ناوگان چهارم نیروی دریایی اش سالها است در سواحل بحرین مستقر شده است،

درباره سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در بحرین سکوت کرده است، ولی در مقابل به طور علنی از گروه های مسلح و تروریستی در سوریه حمایت می نماید.
انتهای پیام.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها