امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95328
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۴
تعداد بازدید: 20
«محمد السعید ادریس»، رئیس دایره تحقیقات و پژوهش‌های مرکز مطالعات الاهرام مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«محمد السعید ادریس»، رئیس دایره تحقیقات و پژوهش‌های مرکز مطالعات الاهرام مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که برنامه هسته‌ای مصر باید طی مرحله آینده به اجرا گذاشته شود و در این خصوص طرحی ملی برای مصر تدوین شده است.

ادریس با بیان اینکه طرح‌هایی هم در خصوص استفاده از انرژی خورشیدی وجود دارد، خواستار اجرای این طرح به دور از ابزارهای اجرایی کنونی و به دور از تکیه بیش از حد بر طرف‌های خارجی شد، چون غرب اجازه پیشرفت مصر در عرصه هسته‌ای را نخواهد داد، چون خواهان ادامه وابستگی مصر به غرب است، به همین دلیل این طرح باید طرحی کاملا مصری باشد و مصر نیز دارای دانشمندان بسیاری در این عرصه است که توان اجرای این برنامه را دارند و باید در این عمل مستقل عمل کرد.

وی تاکید کرد: مصر باید از تجربه بی‌همتا و بی‌نظیر ایران در عرصه هسته‌ای استفاده و از آن به ویژه در عرصه رویارویی با فشارها و تحریم‌ها و حفظ استقلال خود و استفاده از نیروها و کارشناسان داخلی بدون دخالت‌های خارجی در این حوزه تبعیت کند.

السعید تاکید کرد که مصر دارای کارشناسان با لیاقت و توانمندی در تمام حوزه‌ها و سطوح است که می‌تواند از آنها برای رهایی از وابستگی نظامی به خصوص در حوزه خرید سلاح و تجهیزات نظامی استفاده کند، همان طور که مصر دارای دانشمندانی در عرصه اقتصاد و دیگر حوزه‌هاست که تمام آنها می‌توانند، مصر را از وابستگی به خارج برهانند و مردم مصر از رئیس جمهوری این کشور خواهان آغاز اجرای این پروژه هستند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها