امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9536
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم‌زمان با آیین پایانی نمایشگاه یک عمر دستاوردهای هنری استاد حجت‌اله شکیبا از شاهنامه نفیس با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم‌زمان با آیین پایانی نمایشگاه یک عمر دستاوردهای هنری استاد حجت‌اله شکیبا از شاهنامه نفیس با نگاره‌های شکیبا و گزینش اشعار میثم موحدفرد به کوشش خانه فرهنگ و هنر گویا و با همکاری بنیاد فردوسی در روز آدینه به تاریخ سوم خرداد از ساعت 16 در تالار فرهنگ‌سرای نیاوران رونمایی خواهد شد.

بنابر این گزارش، در آیین رونمایی از شاهنامه نفیس خانه فرهنگ و هنر گویا، حسین الهی‌قمشه‌ای سخنرانی خواهد کرد و نمایشگاه «نیم قرن هنر» حجت‌اله شکیبا با حضور هنرمندان و فردوسی‌شناسان در 3 نگارخانه فرهنگ‌سرای نیاوران به کار خود پایان خواهد داد.

گفتنی است در این آیین، بنیاد فردوسی از ناصر میرباقری، مدیر نشر خانه فرهنگ و هنر گویا به عنوان ناشر برگزیده شاهنامه‌های نفیس تقدیر خواهد کرد.

شایان ذکر است، استاد حجت‌اله شکیبا در مهر ماه 1328 در شهر گرگان چشم به جهان گشود. وی پس از آموزش هنر نگارگری در دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران در زمینه‌های شناخت طبیعت، عکس‌نگاری، سیری در تاریخ پر افتخار ایران از دوره هخامنشیان تا قاجار، نقش بانوان در تاریخ، نگاهی به مدرنیسم و عکاسی، فرم، رنگ و انعکاس نور آثار هنری گوناگونی طراحی نموده است.

هم‌چنین شکیبا با پژوهش‌های ژرف در اثرهای سترگ زبان و ادب پارسی، نگاره‌های ارزشمندی بر پایه دیوان حافظ و خیام و مثنوی معنوی مولوی و شاهنامه فردوسی خلق کرده است و تا کنون کتابهای «نقاشی‌های شکیبا»، «نقش عکس در هنر ایران»، «ایران‌دخت»، «رباعیات حکیم عمر خیام»، «به کوروش»، «دیوان حافظ» و «شاهنامه فردوسی» از او به زیور چاپ آراسته شده است. از دیگر افتخارهای هنری استاد شکیبا همکاری با زنده‌یاد علی حاتمی برای تصویرسازی و نگارگری در «سریال هزاردستان» و طراحی نقاشی‌های فیلمهای «کمال‌الملک» و «دلشدگان» است. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها