امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9537
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسم افتتاح ایستگاه مطالعه در ایستگاه متروی بسیج مشهد، منصور واعظی گفت:‌ در دیداری که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسم افتتاح ایستگاه مطالعه در ایستگاه متروی بسیج مشهد، منصور واعظی گفت:‌ در دیداری که کتابداران و مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال 1390 با مقام معظم رهبری داشتند، ایشان فرمودند که باید تلاش کنید تا همه مردم ایران کتابخوان شوند.

دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه افزود:‌ ایستگاه مطالعه همانند یک کتابخانه بدون کتابدار و بدون عضو  است. در این طرح هر شهروند هم کتابدار، هم عضو و هم بهره بردار خواهد بود. سالانه 150 تا 180 عنوان کتاب در هر ایستگاه مطالعه قرار می‌گیرد که دارای تنوع موضوعی هستند.

واعظی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرانه مطالعه کتاب در کشور بیش از 15 دقیقه است که امیداریم این میزان با استقبالی که از طرح ایستگاه مطالعه شده، افزایش زیادی پیدا کند.

در ادامه این مراسم مهندس مسعود بیژنی (مدیرعامل قطار شهری مشهد) با تشکر از فعالیت‌های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افتتاح ایستگاه مطالعه در متروی مشهد اظهار داشت: ‌فضای ایستگاه و واگن‌های مترو دارای آرامش مناسبی برای مطالعه است. از طرفی روزانه در حدود 100 هزار نفر از ایستگاه بسیج تردد می‌کنند و میانگین زمان ماندن افراد در ایستگاه در حدود 5 دقیقه است، بنابراین شرایط بسیار خوبی برای استقبال از ایستگاه مطالعه توسط مردم وجود دارد.

در این مراسم همچنین امیرالله شمقدری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: همزمان با افتتاح این ایستگاه مطالعه 3 ایستگاه مطالعه دیگر نیز در سطح شهر افتتاح خواهد شد و امیدواریم تا سالروز ولادت امیرالمومنین علی (ع) تعداد ایستگاه‌های مطالعه مشهد مقدس به 17 ایستگاه برسد.

گفتنی است، در فاز دوم طرح ملی ایستگاه مطالعه، افتتاح 130 ایستگاه در کل کشور برنامه ریزی شده است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها