امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9538
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 130
فرامرز قلیچ‌خانی کارگردان و بازیگر تئاتر خیابانی و صحنه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: من دو نمایش خیابانی را برای حضور در ...

فرامرز قلیچ‌خانی کارگردان و بازیگر تئاتر خیابانی و صحنه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: من دو نمایش خیابانی را برای حضور در جشنواره بزرگ تئاتر خیابانی که قرار بود اردیبهشت ماه برگزار شود،‌ داشتم که برگزیدگان جشنواره های تئاتر خیابانی مریوان و لاهیجان بودند.

*جشنواره تئاتر خیابانی ایران برگزار نشد؛‌ کسی هم پاسخی نداد

وی ادامه داد: دیگر چیزی برای گفتن نمانده است، عملاً جشنواره‌ای برگزار نمی‌شود و کسی هم پاسخگو نیست. فکر می‌کنم اولین باری است که جشنواره‌ای فراخوان می‌دهد، دبیرش مشخص می‌شود و چند جشنواره برگزار می‌شود تا برگزیدگانش که حدود 20 نمایش است به آن راه پیدا کند؛ حال خیلی راحت این جشنواره تئاتر خیابانی برگزار نمی‌شود. شهرام نوشیر مدیر فعلی تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی هم که اصلاً این موضوع را گردن نمی‌گیرد چون دلیلش این است که در دوران مدیریتی من نبوده است.

این کارگردان تئاتر خیابانی گفت: با آمدن شهرام نوشیر دفتر تئاتر خیابانی، نوشیر تلاش کرد تا تئاتر خیابانی را علمی کند ولی ما اقدامی ندیدیم. اجرای عمومی هم که تعطیل شده اما چند روز است که فراخوان دادند و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

* نوشیر قصد دارد برای هر اجرای تئاتر خیابانی 70 هزار تومان بدهد

وی با بیان اینکه نوشیر قصد دارد برای هر اجرای تئاتر خیابانی فقط 70 هزار تومان بدهد،‌ گفت: البته می‌دانم که شهرام نوشیر رقم دستمزدهای گذشته را قبول ندارد و می‌گوید باید پائین‌تر باشد و اجرایی 70 هزار تومان را پیشنهاد داده است که این رقم برای سال 85 است. اگرچه همان سقف سال گذشته (3 میلیون تومان) نسبت به بخش صحنه‌ای رقم کمی است. این مبلغ دستمزد کارگران و دیگران باید رایگان کار کنند البته اگر 3 میلیون پرداخت شود که بعید می‌دانم پرداخت شود.

قلیچ‌خانی تصریح کرد: عملاً اجرای عمومی تئاتر خیابانی یک شوخی است، قبل از این یک شوخی بود الان که دیگر هیچ. حداقل مدیر قبلی خیلی مصرانه این جریان ادامه می‌داد و گروه‌ها نفس می‌کشیدند اما از زمانی که نوشیر آمده همه چیز حذف شده است.

* انجمن نمایشگران خیابانی خانه تئاتر باید اتحاد ایجاد کند/ دفتر تئاتر خیابانی کاری انجام نمی‌دهد

وی بیان کرد: پیش‌بینی روشنی برای تئاتر خیابانی ندارم، اگر این جشنواره‌های که بخش خیابانی دارند هم برگزار نشوند، ما می‌توانیم بگوییم تئاتر خیابانی نداریم. البته اختلافات داخل انجمن تئاتر خیابانی خانه تئاتر به این مشکلات دامن می‌زند و روز به روز دشمنی‌ها بیشتر می‌شود. چیزی هم این وسط نیست که سر آن دعوا می‌کنند به نظرم الان که دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی کاری را انجام نمی‌دهد حداقل انجمن خانه تئاتر باید دوستی و اتحاد را ایجاد کنند تا بتوانند یک حرکت مثبتی انجام دهند که این اتفاق هم رخ نمی‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها