امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95388
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین که ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین که در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران درباره اظهارات دادستان کشور مبنی بر آمادگی بابک زنجانی برای دادن اموال خود به عنوان بدهی‌اش به دولت و وزارت نفت اظهار داشت: ما در این زمینه با قوه قضائیه همکاری صمیمانه‌ای داریم و قوه قضائیه نیز تمام زحمت و تلاش لازم را در این پرونده انجام می‌دهد.

زنگنه با اشاره به برگزاری جلساتی در این‌باره و برای اینکه مشخص شود چطور این اموال بازگردد تصریح کرد: این اموال به درد ما نمی‌خورد، مثلا چند هواپیما یا خودرو به چه کار ما می‌آید لذا موضوع فروش اینها مطرح است که چطور پول آن به دولت واریز شود.

وزیر نفت از برگزاری جلسه‌ای در این‌باره در هفته آینده خبر داد و گفت: قرار است هفته آینده در جلسه ویژه‌ای در سطح معاون اول رئیس‌جمهور و در دولت در این‌باره تصمیم‌گیری شود تا مشخص شود که این اموال چطور به دولت بازگردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اموال بابک زنجانی کفاف بدهی‌های او را می‌دهد یا خیر خاطرنشان کرد: خیر، 40 درصد آن بدهی هم نمی‌شود، اصل بدهی بابک زنجانی غیر از تاخیرات او بیش از 8 هزار میلیارد تومان است که این اموال در بهترین حالت 3 هزار میلیارد تومان هم نمی‌شود.

زنگنه درخصوص تاثیر مذاکرات هسته‌ای در فروش نفت کشورمان اظهار داشت: ما تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهیم و تحریم‌ها را به رسمیت نمی‌شناسیم چراکه خود را موظف نمی‌دانیم از محدودیت‌هایی که آمریکا و 1+5 ایجاد می‌کنند، تبعیت کنیم.

وزیر نفت تاکید کرد: ما تلاش خود را برای بالا بردن رقم صادرات به کار می‌گیریم و آنها هم تلاش خود را می‌کنند که اجازه چنین کاری را ندهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فروش نفت کشورمان به 5 میلیون بشکه نفت خواهد رسید یا خیر گفت: در آن مقطع زمانی تعیین شده امیدواریم اینگونه شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها