امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9547
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر در جنگ تحمیلی ایران و عراق انتشارات سوره مهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر در جنگ تحمیلی ایران و عراق انتشارات سوره مهر آخرین چاپ ها از آثار مربوط به این واقعه تاریخی و حماسی کشورمان را برای استفاده علاقه مندان منتشر کرده است.

انتشارات سوره مهر طی سال‌های گذشته فعالیت‌های ویژه و خوبی در زمینه بخش‌های مختلف دفاع مقدس داشته که حادثه آزادسازی خرمشهر نیز یکی از موضوعات مورد توجه این نشر است و از آثارمنتشر شده در این زمینه می‌توان به کتاب "اسیر کوچک" خاطرات شفاهی غلامرضا رضازاده با مصاحبه و تدوین حسین نیری اشاره کرد که چاپ پنجم آن موجود است.

کتاب‌های «آتش و خون در خرمشهر» خاطرات سرهنگ دوم ستاد خالد سلمان محمود کاظمی و «گردان گم شده» خاطرات سرگرد عراقی عزالدین مانع نیز توسط محمد نبی ابراهیمی ترجمه شده و به چاپ سوم رسیده است.

«آخرین شب در خرمشهر» خاطرات سرهنگ عراقی کامل جابر با ترجمه فاتن سبز پوش به چاپ سوم رسیده است. از این مترجم همچنین اثری با عنوان «من در شلمچه بودم» خاطرات سرهنگ عراقی ثامر عبدالله برای چهارمین بار به چاپ رسیده است.

«اعترافات» کتاب دیگری با موضوع آزادسازی خرمشهر است که به خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعزیز قادر السامرائی می پردازد، «خرمشهر در آتش» نیز خاطرات سرهنگ عراقی رضا الصیری است که این آثار توسط عبدالرسول رضاگاه ترجمه شده و چهارمین چاپ را پشت سر گذاشته‌اند.

همچنین چاپ ششم «در کوچه‌های خرمشهر» به کوشش مریم شانکی منتشر شده است.

«آزادی خرمشهر» از آثار شاخص سوره مهر است که به خاطرات سپهبد شهید علی صیاد شیرازی پرداخته و سعید فخرزاده مصاحبه و احمد دهقان تدوین آن را بر عهده داشته‌اند و برای سومین بار به چاپ رسیده است.

کتاب «توفان سرخ» خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی با ترجمه عبدالرسول رضاگاه است و به چاپ سوم رسیده است.

چاپ چهارم «هم مرز با آتش» خاطرات حمید قبادی نیز به بازار کتاب عرضه شده است.

«پاییز 59» عنوان کتاب خاطرات زهره ستوده مصاحبه سیده اعظم حسینی و ناهید سلمانی است با تدوین و نگارش دکتر سیده رقیه ابوالقاسمی که به چاپ هفتم رسیده است.

«خرمشهر خانه رو به آفتاب» گفت و گو با صدیقه زمانی همسر سردار شهید سید عبدالرضا موسوی است که برای سومین بار به چاپ رسیده است.

«به داد ما برسید» عنوان کتاب دیگری است که به ناگفته‌های نامه تاریخی علی شمخانی فرمانده سپاه خوزستان می‌پردازد و  چاپ سوم آن موجود است.

چاپ سوم «بزرگمرد کوچک» خاطرات شفاهی قنبر علی بهارستان با مصاحبه و تدوین حسین نیری نیز توسط سوره مهر عرضه شده است.

چاپ چهارم «گل سیمین» خاطرات سهام طاقتی با مصاحبه و تدوین ناهید سلیمانی، چاپ سوم «آخرین شلیک» خاطرات کاظم فرامرزی با مصاحبه و تدوین سید قاسم یاحسینی و چاپ ششم «یادداشت‌های سوسنگرد» شهید غلامرضا صادق زاده از دیگر آثار با موضوع واقعه خرمشهر است.

کتاب «بادهای برفی» نیز خاطرات سروان عراقی احمدغانم الربیعی با ترجمه محمد نبی ابراهیمی است. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها