امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95499
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، Bioserenity یک تی‌شرت متصل برای نظارت و جلوگیری از تشنج افراد مبتلا به صرع ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، Bioserenity یک تی‌شرت متصل برای نظارت و جلوگیری از تشنج افراد مبتلا به صرع است که توسط طراحان، یک مهندس و یک دکتر بیمارستان «پیتیه سالپتریئر» طراحی شده است.

در حال حاضر یک بیمار مبتلا به فشار خون بالا، قادر به استفاده از یک دستگاه سنجش فشار خون متصل است؛ برای بیماران دیابتی که باید دائم انسولین تزریق کنند از یک قلم که دارای سیستم نظارت الکترونیکی متصل است استفاده می‌شود و برای هر بیماری یک شی متصل وجود دارد.
این فناوری جهت نظارت بر بیماری‌های مزمن و تقویت رابطه دکتر و بیمار ایجاد شده است؛ استارت آپ فرانسوی نیز یک تی‌شرت متصل برای بیماران مبتلا به صرع ارائه داده است که قادر به نظارت و تشخیص بیماری است.

30 میلیون نفر در جهان دچار بیماری صرع هستند و در حدود 450 هزار نفر در فرانسه به این بیماری مبتلا هستند؛ صرع یک بیماری  عصبی است که بیمار مکررا دچار تشنج می‌شود؛ این حملات ممکن است بسیار خفیف و تقریبا غیر قابل شناسایی باشد یا بر عکس طولانی مدت و با لرزش شدید همراه باشد؛ در صرع حملات به طور مکرر روی می‌دهند که هیچ دلیل ثابت و مشخصی ندارند؛ حملات صرعی در نتیجه فعالیت سلولی بیش از حد و غیر عادی عصب کورتیکال یا غشایی در مغز بوجود می‌آید؛ حملات صرعی را می توان تا 70 درصد با دارو کنترل کرد اما افراد مبتلا به صرع باید خواب منظمی داشته باشند و از الکل اجتناب کنند، در شرایط استرس‌زایی قرار نگیرند و ملزم به رعایت بسیاری از کارها هستند.
پزشکان برای اولین بار این تی‌شرت را برای یک بیمار مبتلا به صرع در بیمارستان «پیتیه سالپتریئر» استفاده کردند؛ در آزمایشاتی که انجام شد متوجه شدند حملات به طور منظم و در زمانی که بیمار در حالت و یا یک محیط خاص است رخ می‌دهد؛ سپس آن‌ها این تی‌شرت را که یک ابزار مانیتورینگ جهت  مطالعه تشنج‌های صرعی است در اختیار متخصصین مغز و اعصاب گذاشتند تا بتوانند بهتر بر بیماری نظارت داشته باشند.

برنامه Neuronaute de BioSerenity شامل یک لباس هوشمند است که دارای سنسورهای بیومتریک است و به طور دائم پارامترهای بدن را ضبط می‌کند و پزشک معالج می‌تواند از طریق این برنامه بر تشنج‌ها و وضعیت بیمار حتی در خانه نظارت کند و لازم نیست بیمار در یک مرکز تخصصی بستری شود؛ در صورت نزدیک شدن یک بحران از طریق برنامه‌ای که بر روی تلفن‌همراه نصب می‌شود سیستم هشدار به صدا در می‌آید و پزشک معالج را مطلع می‌کند؛ این سیستم قادر به اشتراک گذاری و ذخیره‌سازی داده‌ها است.
تمام این اطلاعات از کاربران مختلف جمع آوری شده و برای تجزیه و تحلیل و مطالعات بیشتر در دسترس پژوهشگران قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند از این طریق گروه بیماری و نوع سندرم مبتلا به صرع را بهتر تشخیص دهند.

سیستم Neuronaute مدیریت بر تشنج، درمان و کنترل را تسهیل می‌بخشد و برای پیشبرد تحقیقات در بیماری صرع مناسب است.انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار