امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95516
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا هنرور ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: مراقبت‎های دوران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا هنرور ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: مراقبت‎های دوران بارداری تقویت می‎شود و بارداری‎های ارادی و برنامه‎ریزی برای آموزش زوجین در دستور کار قرار دارد.

وی از گسترش بیمارستان‎های دوستدار مادر خبر داد و تصریح کرد: در تمام بیمارستان‎های دولتی این طرح اجرایی می‎شود، سلامت نوزادان و مراقبت‎های نوزادی یکی از مسائل مهم است.

رئیس مرکز بهداشت گلستان با بیان اینکه فاصله سنی بین فرزندان 3.1 سال است، افزود: تلاش می‎شود با آموزش‎های مختلف این فاصله زمانی کم شود، فاصله فرزند اول و دوم با یکدیگر بین سه تا چهار سال توصیه می‎شود.

هنرور با بیان اینکه بازگشت باروری بعد از اعمال جراحی مطرح است، یادآور شد: استان‎هایی مانند گیلان روی بازگشت وازکتومی کار می‎کنند که این برنامه در استان نیز پیگیری خواهد شد.

وی بر لزوم تقویت دوران جوانی تاکید کرد و گفت: اهمیت تشکیل خانواده، معیارهای انتخاب همسر، همسرگزینی از جمله مسائلی است که باید جوانان از طریق کارشناسان متخصص مورد آموزش قرار بگیرند که در این راستا برنامه‎ای به صورت پایلوت در شهرستان آق‎قلا انجام شده که اگر نتیجه خوبی داشته باشد به کل استان تعمیم داده خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت گلستان با بیان اینکه آموزش مهارت‎های زندگی برای جوانان طراحی می‎شود، یادآور شد: در استان تلاش شد مربیان کلاس‎های آموزشی زوجین را در دوره‎های خاص برنامه‎ریزی کنند که مسائلی درباره فرزندآوری، توصیه‎های بهداشتی قبل از بارداری و ... به طور شفاف به زوجین ارائه می‎شود.

هنرور گفت: هر سئوالی که زوجین داشته باشند از طریق کارشناسان مراکز درمانی می‎توانند به پاسخ درست دست پیدا کنند، در این کلاس‎های آموزشی دو کتاب «پیام نیکبختی» و «ازدواج، روابط عاطفی و باروری سالم» در اختیار زوجین قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/83001/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها