امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9560
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 82
صابر امامی مدیرمسول سایت سینماپرس در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در توضیح دلایل شکایت خود از برادر رئیس سازمان سینمایی گفت: داستان از آنجا آغاز ...

صابر امامی مدیرمسول سایت سینماپرس در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در توضیح دلایل شکایت خود از برادر رئیس سازمان سینمایی گفت: داستان از آنجا آغاز شد که در اسفند ماه سال گذشته سازمان سینمایی از پایگاه خبری سینماپرس (خبرگزاری سینمای ایران) که به آن کمک مالی نیز می‌کرد خواست محتوای سایت را طبق نظرات این سازمان تغییر داده که با مخالفت مسئولین و مدیران سایت مواجه می‌شود.

وی افزود:در اواخر سال گذشته دخالت های محتوایی نزدیکان سازمان سینمایی در مطالب سایت شدت گرفت تا اینکه متوجه شدیم ظاهرا این آقایان سایت ما را برای فعالیت انتخاباتی کاندیدای دولت در نظر گرفته‌اند و بلافاصله مخالفت خود را اعلام کردیم.

امامی خاطرنشان کرد: پس از مخالفت ، مورد تهدید مالی قرار گرفتیم و کمک‌های مالی قطع شد، ولی ما همچنان حاضر به همکاری نشدیم. تا اینکه بعد از گذشت چند روز متوجه شدیم نام کاربری و گذرواژه‌های ما هک شده و دیگر دسترسی به سایت خود نداریم. وقتی مسئله را از شرکت پشتیبانی نرم افزار سایت جویا شدیم متوجه شدیم عوامل سازمان سینمایی پس از تهدید، آنان را مجبور به تغییر گذر واژه‌های مدیران سایت و قطع دسترسی به محتوای آن نموده‌اند.

مدیرمسول سایت سینماپرس تاکید کرد: در حال حاضر مدیران و مسئولین قانونی سایت هیچ دسترسی به محتوای آن ندارند در صورتی که طبق قانون، مسئولیت کلیه مطالب منتشره با آن‌هاست. همچنین پس از این اتفاق محتوای سایت به شدت انتخاباتی و محل اخبار شخص مورد نظر شد که اسناد آن هم موجود است.

وی افزود: این در حالی است که طبق قانون مجوز فعالیت این پایگاه خبری از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات در تاریخ 22 /8/91 به نام بخش خصوصی صادر شده و اطلاعات آن در معاونت مطبوعاتی موجود و توسط رسانه‌ها اعلام شده است.

امامی با اشاره به اینکه از روح‌الله شمقدری شکایت کرده است، گفت: پایگاه خبری سینمای ایران به صاحب امتیازی موسسه فرهنگی مطبوعاتی سینمای ایران و مدیرمسئولی سیدصابر امامی ، جزو 35 پایگاه خبری ایرانی دارای مجوز فعالیت قانونی می باشد.که لیست آنها قبلا در رسانه‌ها منتشر شده است.

مدیر مسول سینماپرس در خاتمه مدعی شد:طبق اسناد موجود که در صورت لزوم قابل انتشار است، عوامل سازمان سینمایی در تلاشند با اعمال  نفوذ در معاونت مطبوعاتی مجوز صادر شده را به نام خود تغییر دهند که در صورت لزوم اسناد تمامی این موارد قابل انتشار در رسانه‌ها است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها