امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95602
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  از اصفهان، سردار یدالله جوانی صبح امروز در گردهمایی سیاسی پایوران سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  از اصفهان، سردار یدالله جوانی صبح امروز در گردهمایی سیاسی پایوران سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در ستاد فرماندهی سپاه استان با اشاره به تحولات و رویدادهای اخیر عراق و چگونگی ورود داعش به این کشور اظهار کرد: گروه داعش پس از ورود به استان نینوا تهدید کرده بود که پس از تصرف سامرا نوبت به بغداد، کربلا و نجف خواهد رسید‌ و‌ اگر گروه‌های مقاومت در سامرا نبودند، ممکن بود بغداد نیز سقوط کند.

مشاور نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به ویژگی‌های خاص منطقه خاورمیانه تصریح کرد: تحلیل حوادث عراق بدون در نظر گرفتن مسائل منطقه‌ای، یک تحلیل غلط است.

وی به پیوستگی بحران‌ها در کشورهای افغانستان، سوریه، لبنان و عراق اشاره کرد و افزود: در پشت صحنه این بحران‌ها اتاق‌های فکر وجود دارد که گروه‌های شرکت کننده در این بحران‌ها را هدایت و هماهنگ می‌کند.

جوانی ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون حوادث عراق گفت: نقش آمریکا در حمایت و طراحی این بحران‌ها قابل تأمل است.

وی با بیان اینکه آمریکا برای دستیابی به رهبری جهانی، باید بر منطقه خاورمیانه تسلط داشته باشد، خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی پس از گذشت 35 ‌سال به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده ‌و مانع از تسلط آمریکا بر منطقه خاورمیانه است.

مشاور نمایندگی ولی فقیه در سپاه ادامه داد: تثبیت قدرت ایران در منطقه عامل نگرانی آمریکایی‌ها است.

وی در ادامه به نگرانی آمریکا از صدور پیام انقلاب به سایر کشورها و بیداری اسلامی اشاره کرد و افزود: تثبیت قدرت ایران در منطقه، ما را تبدیل به یک قدرت بین‌المللی خواهد کرد و این مسئله کاملاً به ضرر ایالات متحده است.

سردار جوانی یادآور شد: سیر نهادینه شدن قدرت منطقه‌ای ایران و بیداری اسلامی اکنون پس از گذشت 500 سال در حال شکل‌گیری است.

وی تأکید کرد: آمریکا به هر دری می‌زند تا مانع از سقوط حکومت‌های فاسد و وابسته‌ای همچون عربستان، قطر، اردن و کویت شود چرا که با سقوط این کشورها پایگاه‌های نظامی خود در منطقه را از دست خواهد داد.

جوانی عنوان کرد: آمریکا برای حفظ حضور خود و تسلط در منطقه خاورمیانه، به دنبال ایجاد فشار بر محور مقاومت در منطقه است.

وی گفت: امروز ایران به برکت انقلاب اسلامی دارای دو حوزه نفوذ راهبردی و استراتژیک در منطقه، یکی حوزه نفوذ راهبردی در بحث بیداری اسلامی و دیگری حوزه نفوذ استراتژیک در بحث مقاومت در منطقه و باز شدن ژئوپلتیک ایران است.

این تحلیلگر سیاسی تأکید کرد: هدف راهبردی امریکا این است که قدرت ایران تثبیت نشود.

وی با اشاره به حمایت و هدایت آمریکایی‌ها از گروه‌های تکفیری و بعثی در عراق، عنوان کرد: آمریکایی‌ها با استفاده از نارضایتی اهل تسنن عراق و با پیوند تکفیری‌ها و بعثی‌ها به دنبال ایجاد بحران در عراق و روند سیاسی این کشور هستند.

مشاور نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دولت کنونی عراق از عوامل تثبیت کننده قدرت ایران در منطقه است، تصریح کرد: آمریکا با وجود تفاوت ماهیتی دو گروه تکفیری و بعثی، آنها را به هم پیوند داد تا با کنار زدن دولت نوری المالکی و همسو نکردن عراق با ایران، مانع از هم‌افزایی و تثبیت قدرت ایران در منطقه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عده‌ای در کشور با ارائه تحلیل‌های نادرست از تحولات عراق، به دنبال ایجاد اخلال در نظام محاسباتی در کشور هستند.
انتهای پیام/63030/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها