امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95650
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 68
یحیی مرادی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: گرمای هوا، عامل انسانی و آتش زیرخاکستر می‎تواند دلیل آتش‎سوزی باشد اما هنوز هیچکدام از این ...

یحیی مرادی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: گرمای هوا، عامل انسانی و آتش زیرخاکستر می‎تواند دلیل آتش‎سوزی باشد اما هنوز هیچکدام از این موارد قطعیت ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نیروهای حفاظت محیط زیست پارک ملی گلستان پس از مهار آتش‎سوزی اخیر در منطقه حضور نداشتند، افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی استان تا روز گذشته در منطقه بودند اما از ساعت 12 ظهر امروز آتش از نقطه‎ای شعله‎ور شده و همچنان ادامه دارد.

مسئول روابط عمومی پارک ملی گلستان با بیان اینکه وسعت آتش‎سوزی هنوز مشخص نیست، یادآور شد: آتش وسعت زیادی دارد اما هنوز نمی‎توان به طور دقیق در این زمینه اظهارنظر کرد، آتش‎سوزی بخش‎هایی از منطقه کوملی و قزقلعه که مرتعی بوده را فراگرفته و به سمت جنگل در حال پیشروی است.

وزش باد مهار آتش‎سوزی را مشکل کرده است

مرادی بیان داشت: به دلیل اینکه وزش باد در جهت مخالف آتش‎سوزی انجام می‎شود بر شدت آن افزوده و به راحتی نمی‎توان نسبت به مهار آتش اقدام کرد.

وی در خصوص اینکه اطفای حریق چگونه انجام می‎شود، گفت: مسیر ماشین‎رو برای ورود به منطقه بسیار باریک است اما نیروهای مردمی و ستادی با تراکتور نسبت به بالا آوردن دبه‎های 10 لیتری اقدام می‎کنند تا هر چه زودتر آتش مهار شود.

مرادی با بیان اینکه برای خاموش کردن آتش با کمبود آب مواجه هستیم، اظهار داشت: منطقه دچار حریق مسطح بوده و اکثرا دارای پوشش علفزار و یا درختچه‎های بیشه‎زاری از جمله « کرکو» و «سیاه‎تلو» است.

انتهای پیام/83001/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها