امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9568
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی مطبوعاتی در واکنش به اقدام دشمن صهیونیستی به آغاز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی مطبوعاتی در واکنش به اقدام دشمن صهیونیستی به آغاز حفاری‌های جدید در صحن براق و منطقه قصرهای اموری در جنوب مسجد الاقصی به منظور زمینه سازی برای ساخت معبدی یهودی در این مکان تاکید کرد: این اقدام رژیم صهیونیستی تعرض صریح و آشکار علیه مسجد الاقصی و بی اعتنایی این رژیم در قبال جنایت‌های خود علیه اماکن مقدس اسلامی به شمار می‌رود.

«عزت الرشق» افزود: ما در جنبش حماس دشمن صهیونیستی را از عواقب و پیامدهای این طرح یهودی سازی خطرناک که تمامی قوانین و معاهدا بین‌المللی را نقض می‌کند، برحذر داشته و تاکید می کنیم که تعرض به هر بخشی از صحن براق، تعرض صریح به مسجد مبارک الاقصی به شمار می‌رود و ما به هیچ وجه اجازه بی حرمتی به این مکان مقدس و تغییر و تحریف آثار و نشانه های اسلامی و عربی آن را نخواهیم داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، الرشق در ادامه تشریح کرد: اقدام دشمن صهیونیستی به انجام حفاری‌هایی در اماکن باستانی و اسلامی همزمان با ورود هیاتی از کارشناسان سازمان یونسکو، دلیل دیگری بر جنایت‌های مکرر این رژیم علیه آثار و نشانه‌های اسلامی شهر قدس اشغالی و تلاش برای تحریف واقعیت‌های موجود در این شهر خواهد بود.

وی سکوت  توجیه ناپذیر جامعه بین‌الملل در قبال جنایت‌ها و طرح‌های یهودی سازی دشمن صهیونیستی را به شدت محکوم و از کارشناسان سازمان یونسکو دعوت کرد تسلیم فشارهای این رژیم نشده و شفاف و صادقانه در تلاش برای کشف واقعیت‌های موجود در شهر قدس اشغالی و پرده برداشتن از جنایت‌های این رژیم علیه آثار و نشانه‌های اسلامی و عربی این شهر مقدس باشند.

الرشق همچنین از سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب دعوت کرد به وظایف و مسئولیت‌های خود در قبال حمایت از قدس و اماکن تاریخی و باستانی آن در مقابل طرح‌های یهودی سازی رژیم صهیونیستی عمل کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها