امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۹:۳۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 957
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 168
« فایز شکر» دبیرکل حزب عربی سوسیالیست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در بیروت، تاکید کرد که انتخاب تمام سلام به ...

« فایز شکر» دبیرکل حزب عربی سوسیالیست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در بیروت، تاکید کرد که انتخاب تمام سلام به عنوان مأمور تشکیل کابینه در لبنان ناشی از دیدار ولید جنبلاط رئیس دروزی های لبنان با بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی بود.

فایز شکر در این باره فاش کرد که  در مورد استعفای میقاتی تضمین‌هایی به او داده شده بود و یکی از این تضمین ها این بود که اگر وی استعفا بدهد، برای بار بعدی به عنوان مأمور تشکیل دولت جدید انتخاب خواهد شد.

وی ادامه داد: آنها سعی کردند اینگونه وانمود کنند که در داخل حکومت تحت فشار هستند و نمی‌توانند تصمیمات را به درستی اتخاذ کنند، به همین علت استعفای میقاتی در پی اطمینان وی نسبت به نخست‌وزیری مجددش صورت گرفته بود.

این مقام سیاسی لبنان با اشاره به تصمیم سعودی ها در این باره گفت که آنها می‌خواستند از طریق ایجاد فضای جدید در لبنان و انتخاب نخست وزیری غیردرگیر، سایر گروه‌های لبنان را نیز راضی کنند، در حقیقت اقدام عربستان کودتایی علیه اوضاع حاکم در لبنان بود، اما 8 مارس با اعلام موافقت با نخست وزیری تمام سلام این فرصت را از آنها گرفت و تاکید کرد که اولویت اصلی وی منافع ملی است و سعی دارد تا وفاق ملی برای ساختار سیاسی در این کشور ایجاد کند.
 
تاکید بر معادله ارتش، ملت و مقاومت

وی درباره موضع نخست وزیر جدید لبنان در مورد سلاح مقاومت تصریح کرد که نمی توان دولت را بدون مقاومت تشکیل داد، چرا که حزب‌الله عناصر اساسی در ساختار دولت است. اگر به بندهای توافق طایف و قانون اساسی لبنان نیز بازگردیم، می‌بینیم که ملت لبنان حق دارد از کشور و وطن خود دفاع کند و این موضوع در بیانیه وزارتی نیز وجود دارد، هر دولتی که در بیانیه وزارتی خود معادله ارتش، ملت و مقاومت را کنار بگذارد، روی موجودیت را نخواهد دید.

شکر دشمنی با رژیم صهیونیستی بویژه در سایه اختلافات جدید در مورد منابع نفتی را ادامه‌دار خواند و تاکید کرد که تیم 14 مارس باید این موضوع را بداند، بنابراین منافع لبنان در این است که از ثروت های خود حمایت کند و کسی که از این ثروت ها حمایت کند، قدرت مقابله با دشمن را نیز خواهد داشت و مقاومت این توان را دارد، در حالیکه ارتش و دولت قدرت این رویارویی را ندارند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها