امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9572
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه تلاش افراد مسلح برای حمله پایگاه نظامی «النیرب» در ریف ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه تلاش افراد مسلح برای حمله پایگاه نظامی «النیرب» در ریف ادلب در شمال غربی سوریه را دفع کردند.

گروه‌های تروریستی این حمله را با شعار «قصاص اهالی بانیاس» آغاز کردند و درصدد بودند تا انتقام شکست سنگین خود در شهر بانیاس از ارتش سوریه به این طریق جبران کنند که با مقابله سرسختانه ارتش سوریه مواجه شدند.

یک منبع نظامی سوری در این خصوص توضیح داد که گروه‌های تروریستی از چندین سمت با استفاده از توپ و موشک به پایگاه نظامی النیرب حمله کردند که با مقابله نیروهای ارتش سوریه مستقر در این پایگاه مواجه شدند.

این منبع نظامی سوری تاکید کرد: در جریان درگیری‌های روی داده بین دو طرف بیش از 50 تروریست کشته شدند که در میان آنها تروریست‌های معروفی همچون أکرم داکل، عرب عبد الصمد القاضی، ابراهیم عثمان، أویس شیخ دیة، یونس العلی (فرمانده گروه تروریستی احمد العلی)، حسین العلی، حسن عبدو حلو، مجدی العلی و حسین عبدو حلوة شناسایی شدند و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

همچنین این منبع افزود: نیروهای ارتش سوریه بیش از 20 مرکز تجمع گروه‌های تروریستی در روستاهای همجوار این پایگاه نظامی به ویژه در شهر النیرب و قمیناس را هدف قرار داده و شماری از افراد مسلح را کشته و زخمی کردند. همچنین در جریان این حملات بیش از 10 خودرو مجهز به تیربار سنگین تروریست‌های مسلح منهدم شد.

همچنین خبرنگار فارس گزارش داد که یگان‌های ارتش سوریه دو مرکز تجمع افراد مسلح در شهر سراقب در ریف ادلب را هدف قرار دادند، که در میان آنها «معاذ عقیل حسین» سرکرده یکی از گروه‌های تروریستی به همراه 9 فرد مسلح دیگر کشته شدند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار