امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95727
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در مراسم افطاری تشکل متبوعش که ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در مراسم افطاری تشکل متبوعش که عصر امروز (پنجشنبه) در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، با اشاره به معنویت ماه مبارک رمضان و دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مسئولان نظام اظهار داشت: ما در مذاکرات به دنبال بازی برد-برد هستیم و طرف مقابله نیز باید قبول کند که ما از منافع ملی خود دست برنمی‌داریم.

باهنر ادامه داد: ما در این بازی به تعهدات خود عمل کردیم اما اگر آنها بخواهند این بازی را به برد-باخت تبدیل کنند حرفی نیست چراکه ما تجربه و اراده 50 ساله در این زمینه داریم.

دبیرکل جبهه پیروان با اشاره به اینکه ما 50 سال و از زمان آغاز نهضت امام خمینی در مقابل استکبار جهانی یک بازی برد-باخت را تجربه کرده‌ایم گفت: آمریکا و کشورهای حامی او کلاه خود را قاضی کنند و ببینند که چه کسی برده و چه کسی باخته است.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد: مذاکرات به صورت برد-برد به نتیجه برسد و براساس مقررات و سازوکار بین‌المللی ما نیز به منافع خودمان برسیم.

باهنر در ادامه به مشکلات و مصائب اخیر جهان اسلام اشاره کرد و گفت: گروه خودخوانده تکفیری داعش که دشمنان آن را ساخته‌اند با اهداف تعیین‌شده فعالیت می‌کند.

نایب‌رئیس مجلس ادامه داد: مسببان اصلی این گروه تروریستی در حال حاضر احساس می‌کنند آنها یک سم مهلک برای نظام بین‌الملل و صلح جهانی هستند و این احساس به خاطر بی‌منطقی و ایدئولوژی خودساخته و سفاکی گروه داعش است.

وی تاکید کرد: حکومت‌هایی که گروهک تروریستی داعش را پرورش داده‌اند و به آنها پول و امکانات می‌دهند امروز دچار این احساس شده‌اند لذا امیدواریم جهان اسلام از خواب غفلت بیدار شود و این غده چرکین را پاک کند.

باهنر یادآور شد: در حال حاضر در خط مقاومت مبارزه با این گروهک تروریستی مردم عراق قرار دارند و ما باید برای از بین بردن این گروهک تروریستی تلاش کنیم چراکه اگر ذره‌ای موفق شوند یک غده سرطانی دیگر مانند رژیم صهیونیستی در گوشه دیگر جهان اسلام ایجاد خواهند کرد.

نایب‌رئیس مجلس تصریح کرد: فتوای مرجع بزرگ شیعیان اثر خود را گذاشت و اهل تسنن، شیعیان و حتی کردها را علیه دشمنان با یکدیگر جمع کرد چراکه امروز داعش به کل بشریت رحم ندارد.

وی در ادامه درخصوص مسائل داخلی کشورمان اظهار داشت: همانطور که احساس می‌کنیم، حس مردم از سطح عمومی قیمت‌ها با آمار بانک مرکزی و سازمان آمار متفاوت است.

وی افزود: دولت ظرف مدت 9 ماه گذشته توانسته است بر مقوله سطح عمومی قیمت‌ها غلبه کند هرچند که کالاها مرتبا در حال افزایش قیمت است اما تورم به معنای سرعت گران شدن در حال کنترل است.

باهنر ابراز امیدواری کرد با این وضعیت دولت تا آخر سال تورم از مرز 20 درصد عبور نکند.

دبیر کل جبهه پیروان در عین حال از وضعیت تولید ابراز نگرانی کرد و آن را پاشنه آشیلی برای کشور دانست و گفت: تولید بر روی شاخص‌های اساسی کشور اثر دارد اما هنوز مانند سابق حوزه تولید تعطیل است هرچند که دولت تلاش‌هایی را در این زمینه می‌کند و ما در جریانیم اما آنها باید روشن‌تر و جسورانه‌تر عمل کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ما به شرط اعتدال، خرد و بها دادن دولت به نیروهای متدین و انقلابی و طرد نکردن آنها به بهانه تندروی از دولت حمایت می‌کنیم چراکه معتقدیم گره مشکلات با سرپنجه وحدت، همگرایی و همراهی قابل حل شدن است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها