امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95830
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 42
«امین شلبی»، مدیر شورای امور خارجه پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره با محکوم کردن تجاوز اخیر ...

«امین شلبی»، مدیر شورای امور خارجه پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره با محکوم کردن تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این تجاوز را تحولی خطرناک در روند مذاکرات سازش دانست که کابینه تندرو بنیامین نتانیاهو آن را با حمایت و نظارت آمریکا به اجرا می‌گذارد.

شلبی افزود: بدون تردید مسئولیت تجاوز اخیر پاسخ مقاومت به آن برعهده نتانیاهو و کابینه‌اش است و در این شرایط طبیعی است که نه تنها کشورهای عربی که تمام جامعه بین المللی در کنار مردم فلسطین قرار گیرند و موضعی قاطع در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اتخاذ کنند.

شلبی درباره درخواست رئیس جمهوری آمریکا از رژیم صهیونیستی و فلسطینیان مبنی بر توقف خشونت‌ها و کنترل خویش گفت: اوباما تصور می‌کند که این تجاوزات به دلیل کشته شدن سه جوان صهیونیست صورت گرفته است، در حالی‌که این بهانه‌ای بیش نیست، چون آن اقدام چنین پاسخی را نمی‌طلبد که طی آن رژیم صهیونیستی تمام قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد. این درحالی است که حماس دخالت خود در این اقدام را نفی و تشکیلات خودگردان نیز آن را محکوم کرد.

اما در خصوص تاکید باراک اوباما مبنی بر تلاش واشنگتن جهت تضمین صلح در منطقه شلبی گفت: طبیعی است که تضمین هرگونه صلحی در منطقه نیازمند اتخاذ مواضع قاطع در قبال طرفی است که ناقض روند صلح است و در این راه واشنگتن باید موضع قاطع خود را در قبال ناقضان صلح اعلام کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها