امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۱۳:۴۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 959
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 264
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد محمدرضا باهنر دقایقی پیش در همایش شعور انقلابی و حماسه سیاسی که به میزبانی اتحادیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد محمدرضا باهنر دقایقی پیش در همایش شعور انقلابی و حماسه سیاسی که به میزبانی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در محل دانشگاه فردوسی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: برای تأمین هزینه تبلیغات قرار نیست از بیت‌المال استفاده کنید.

* رسانه ملی 80 درصد از نیاز کاندیداها را برای تبلیغات برطرف می‌کند

دبیرکل جامعه مهندسین با بیان اینکه رسانه ملی 80 درصد نیاز کاندیدا را برای تبلیغ برطرف می‌کند خاطرنشان کرد: در حوزه تأمین هزینه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نه قرار است از بیت‌المال استفاده شود و نه از سرمایه، سرمایه‌داران.

وی افزود: احزاب نیز کار اقتصادی نمی‌کنند و در این صورت هزینه تبلیغات به شکل شخصی تأمین می‌شود.

باهنر یادآور شد: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی هر کاندیدا حداقل 100 میلیون تومان تبلیغات هزینه می‌کند که این تبلیغات با انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است.

وی تبلیغات پوستر و عکس را در انتخابات ریاست جمهوری بی‌اثر و نامناسب توصیف کرد و ادامه داد: در حوزه تبلیغات ریاست جمهوری رسانه ملی نقش مهمی ایفا می‌کند و بنده به تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در قالب پوستر و عکس اعتقادی ندارم.

* پیش از انتخابات فقط باید پست‌های کلیدی را معرفی کرد

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه ساختارشکنی یکی از نقاط ضعف و اشتباهات دولت نهم و دهم بوده است، گفت: باید در مسیر اداره کشور مشکلات و نواقص را رفع کرد نه اینکه به صورت کلی صورت مسئله را پاک کنیم

وی تأکید کرد: در حوزه انتخابات ریاست جمهوری عقیده من بر این است که تا پیش از انتخابات فقط برخی پست‌های کلیدی را معرفی کنیم و من به دیگر کاندیداها توصیه می‌کنم که اعلام وزرا پیش از انتخابات صلاح نیست.

* ادبیات ناهنجار دیپلماسی را برای منافع ملی کنار بگذاریم

باهنر با اشاره به اینکه ایران اسلامی با 1+5 در منافع ملی اختلاف جدی دارد، خاطرنشان کرد: به آسانی ارزش‌های انقلاب را به دست نیاورده‌ایم که بخواهیم این ارزش‌ها را به راحتی با کسی معامله کنیم.

وی اذعان داشت: باید ادبیات دیپلماسی را در تعامل با کشورهای دیگر رعایت کرده و با استفاده از خرد جمعی و تکیه بر ادبیات دیپلماسی صحیح به اهداف خود در سیاست خارجی برسیم.

دبیرکل جامعه مهندسین تأکید کرد: دیپلماسی عمومی و دیپلماسی رسمی را باید توسعه و ارتقا دهیم؛ دولت هشتم و نهم در عرصه دیپلماسی رسمی عملکرد بسیار ضعیفی داشتند.

باهنر افزود: باید ضمن حفظ ارزش‌ها و دفاع از حقوق ملت با فعال کردن دیپلماسی عمومی و سرخط آوردن دیپلماسی رسمی کاستی‌ها و دشمنی‌ها را برطرف کرده و به اهداف خود در سیاست خارجی برسیم.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان، حوزه سیاست خارجی را در دولت نهم و دهم بسیار کمرنگ و نامطلوب توصیف کرد و گفت: داشتن رابطه و نداشتن رابطه ارزش نبوده بلکه در سیاست خارجی باید بر مبنای منافع ملی حرکت کنیم.

* سیاست‌های پولی در خدمت سیاست‌های مالی دولت نباشد

باهنر با بیان اینکه یکی از اشتباهات اساسی دولت فعلی به خدمت در آوردن سیاست‌های پولی برای سیاست‌های مالی دولت است اذعان داشت: این کار سبب می‌شود نقدینگی زیادی وارد جامعه شده و این مسئله سبب تورم و دیگر تبعات منفی اقتصادی می‌شود.

باهنر یکی از راهکارهای ثبات در اقتصاد را ایجاد اشتغال پایدار دانست و تصریح کرد: برجسته‌ترین مشکلات اقتصادی خانوارها در شرایط فعلی در گرانی و بیکاری خلاصه می‌شود؛ باید امکانات را در حوزه تولید فعال کرد تا در سایه آن اشتغال‌زایی، رشد و توسعه یابد.

وی ادامه داد: در سطح کلان مشکل اقتصادی به دلیل ناکارآمدی و غفلت از خرد جمعی بوده است.

* 1 + 2 جامعه اصولگرایی را محدود نکند

باهنر با اشاره به اینکه باید اصولگرایان در انتخابات به وحدت برسند، گفت: ائتلاف پنج‌گانه از همان ابتدا برای پیوستن اصولگرایان به این گروه اعلام عمومی کرده و ما حتی خواستار وحدت و پیوستن ائتلاف سه‌گانه به پنج‌گانه هستیم.

دبیرکل جامعه مهندسین ادامه داد: بارها به ائتلاف سه‌گانه گفته‌ام که جامعه اصولگرایی را محدود نکند و باید تمام اصولگرایان با ساز و کار جدی و وحدت در عرصه انتخابات ظاهر شوند.

* جبهه پیروان به دولت مقتدر معتقد است

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان گفت: جبهه پیروان پس از بررسی‌های مختلف و متعدد من، آل‌اسحاق و متکی را از این گروه انتخاب کرده و به مرور زمان پورمحمدی و ابوترابی هم به ما پیوستند؛ در حال حاضر دبیرخانه مشترک داشته و قبل از ثبت‌نامه به کاندیدای واحد می‌رسیم.

این در حالی است که جبهه پیروان به دولت مقتدر معتقد است.

وی بیان کرد: جبهه پایداری و محسن رضایی هم باید با دیگر اصولگرایان وحدت کند و در نهایت باید تمام اصولگرایان در این انتخابات سه نفر را معرفی و ثبت‌نام می‌کنند؛ ما خواستار این هستیم که اصولگرایان به یک ساز و کار مشخص برسند.

* اگر هاشمی بیاید حتما روحانی نمی‌آید

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با تأکید بر اینکه صلاحیت رئیس جمهور نیاز به پرونده ندارد اذعان داشت: در مورد صلاحیت گزینه دولت (مشایی) و گزینه‌هایی چون خاتمی و هاشمی نظر نمی‌دهم؛ اگر هاشمی و خاتمی تأیید صلاحیت شوند به طور قطع ترکیب زمین بازی انتخابات عوض می‌شود.

باهنر تصریح کرد: در مورد حسن روحانی دچار ابهاماتی هستیم چرا که وی نیم نگاهی به اصلاح‌طلب داشته و نیم نگاهی به اصولگرا و نگاهی به هاشمی نیز دارد.

باهنر افزود: اگر هاشمی بیاید حتما روحانی نمی‌آید؛ هاشمی مصلحت نیست کاندیدا شود و کاندیدا شدن او یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات سیاسی او خواهد بود.

دبیرکل جامعه مهندسین اذعان داشت: در جریان فتنه هاشمی سکوت معناداری همراه با رضایت داشته و به نوعی می‌توان گفت، هاشمی یک پدیده است.
انتهای پیام/70023/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها