امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9591
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: 195
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا لایحه قانونی را ارائه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا لایحه قانونی را ارائه کرده‌اند که دولت "باراک اوباما" را از دادن هر نوع اطلاعات محرمانه به روسیه در چارچوب همکاری در زمینه سپر موشکی منع می‌کند.

این لایحه قانونی آژانس سپر موشکی را متعهد کرده است تا کنگره آمریکا را مطلع سازد که آیا در گذشته اطلاعات محرمانه ای در خصوص سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی به روسیه داده شده است یا نه.

همانطور که پیش از این اعلام شده است، رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای خطاب به "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در ماه آوریل پیشنهاداتی، از جمله در زمینه همکاری در زمینه سپر موشکی ارائه داده است. ابتکارات عمل باراک اوباما تنها در زمینه نظامی نبوده، بلکه درصدد ایجاد مکانیزم رایزنی‌هایی برای بهبود روابط روسیه و آمریکا است.

یک مقام دیپلمات نزدیک به مذاکرات مسکو و واشنگتن اعلام کرده که مقامات مسکو ممکن است پیشنهادات اوباما را بپذیرند. "نیکولای پاتروشیف" دبیر شورای امنیت روسیه روز گذشته برای سفری کاری به آمریکا عزیمت کرده و در جریان این سفر قرار است پاسخ پوتین را به رئیس جمهوری آمریکا تحویل دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار