امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9593
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری «روسیا الیوم»، تأکید کرد که هیچ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری «روسیا الیوم»، تأکید کرد که هیچ اطلاعاتی درباره تیم مذاکراتی حکومت سوریه در کنفرانس ژنو 2 ندارد.

پیشتر منابع آگاه دیپلماتیک اروپایی تأکید کرده بودند که دمشق فهرست پنج نفره تیم مذاکراتی خود در ژنو 2 را به روسیه تحویل داده‌ است و این منابع تأکید کردند که نام «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه و «قدری جمیل» معاون نخست وزیر در این فهرست وجود دارد.

از سوی دیگر «قدری جمیل» معاون نخست وزیر سوریه و رئیس جبهه مردمی تغییر و آزادی که یکی از احزاب معارض داخلی است اخبار منتشر شده درباره حضورش در تیم 5 نفره مذاکراتی کنفرانس ژنو2 را رد کرد و افزود که جبهه مردمی تغییر و آزادی هیئتی را که قرار است در کنفرانس ژنو 2 حضور داشته باشد به برگزار کنندگان این کنفرانس اعلام کرده است.

وی همچنین تأکید کرد که بعید به نظر می‌رسد که تیم مذاکراتی حکومت به صورت کامل تشکیل یافته باشد و گفت: مسأله اینکه چه کسانی در این تیم حضور داشته باشند نمی‌تواند مانعی در برابر کنفرانس ژنو 2 باشد.

وی پیشتر در واکنش به درخواست واشنگتن از اتحاد معارضان گفته بود که لازم نیست که معارضان در این کنفرانس در قالب هیئتی متحد حضور داشته باشند زیرا تنوع در میان آنها بسیار زیاد است.

معاون نخست وزیر سوریه همچنین تأکید کرد جبهه مردمی در کنفرانس ژنو 2 بخشی از هیئت دولت نخواهد بود و به صورت مستقل حضور خواهد داشت.

در پی توافق آمریکا و روسیه درباره حل سیاسی بحران سوریه ، کنفرانس ژنو 2 در ماه ژوئن با حضور نمایندگان حکومت و معارضان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ر 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها