امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9595
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: 212
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فلاح ربیع» عضو انجمن حقوق بشر بحرین در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: حمله به خانه‌ها در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فلاح ربیع» عضو انجمن حقوق بشر بحرین در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: حمله به خانه‌ها در بحرین نقض آشکار قانون است و وزیر دادگستری باید به خاطر نقض مکرر قانون محاکمه شود.

وی با اشاره به جایگاه عالی آیت الله شیخ عیسی قاسم نزد مردم بحرین و مسلمانان افزود: طبق ماده 310 قوانین کیفری بحرین، هر کسی که به یک رهبر دینی بی احترامی کند؛ باید مجازات شود.

فلاح ربیع تأکید کرد: در آوریل گذشته بیش از 176 مورد به منازل حمله شده که البته همه این موارد ثبت نشده است، از اوایل ماه مه نیز 189 مورد به منازل حمله شده است.

فلاح ربیع خاطرنشان کرد: حمله به منازل و نقض قانون با اقدامات غیرقانونی دیگری مانند بدرفتاری با کودکان و زنان در خانه ها و تخریب اموال و سرقت دارایی آنان همراه است و نیروهای امنیتی با بازداشت شدگان بدرفتاری کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

فلاح ربیع اظهار داشت: صدور حکم 15 سال زندان برای "شیخ الماجد" و "طالب علی" و همچنین محکوم شدن هفت تن دیگر به ده سال زندان به خاطر ادعایی مبنی برتاسیس گروه تروریستی در بحرین، فقط چند روز پس از حمله به منزل شیخ عیسی قاسم صورت گرفته و همه این مسائل برنامه ریزی شده بوده است.

عضو انجمن حقوق بشر بحرین خاطرنشان کرد: رژیم بحرین نمی خواهد اعتراف کند که در حمله به خانه شیخ عیسی قاسم مرتکب اشتباه شده است بلکه همه حملات و یورشها را قانونی می داند.

وی تصریح کرد: امنیت در بحرین برای شهروندان نیست بلکه این امنیت برای رژیم است.

فلاح ربیع صدور حکم زندان برای فعالان بحرینی را  غیرقانونی دانست و گفت: این وزیر دادگستری است که باید به دلیل طرح این اتهامات محاکمه شود، زیرا وی با اظهاراتش به وحدت ملی ضربه زد و با متهم کردن پزشکان به اتهاماتی باطل، در واقع به آزادی شخصی شهروندان تعدی کرد اتهاماتی که کمیته حقیقت یاب شریف بسیونی بر آنها خط بطلان کشید.

وی افزود: اتهامات علیه بازداشت شدگان جدید نیز ساختگی و باطل است.

ده‌ها نظامی مسلح رژیم آل خلیفه بامداد روز جمعه (27 اردیبهشت ماه) به منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم در شهر "الدراز" (غرب منامه) حمله کردند.

این نظامیان که هنگام حمله نقاب به چهره داشتند علاوه بر ارعاب زنان و کودکان، خسارت‌هایی را به لوازم این منزل وارد کردند.

نظامیان مسلح پس از حمله به منزل رئیس شورای اسلامی علمای بحرین، زنان و کودکان را در یک اتاق حبس کرده و به تخریب لوازم منزل پرداختند.

بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله  اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم در خطبه‌های نماز جمعه هر هفته در مسجد امام صادق (ع) در شهر الدراز از حقوق مردم و خواسته‌های مشروع آنها حمایت می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها