امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96076
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۶
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌قدس رضوی، حمید شاکرنژاد در حاشیه ترتیل قرآن کریم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌قدس رضوی، حمید شاکرنژاد در حاشیه ترتیل قرآن کریم در حرم مطهر رضوی با اشاره به عمق معنویت تلاوت قرآن در حرم مطهر امام رضا (ع) ، اظهار داشت: تلاوت در حرم مطهر امام رضا (ع) به مثابه تلاوت در محضر یک امام معصوم است و این افتخاری بسیار بزرگ برای یک قاری به شمار می‌آید.

وی در جوار حضرت ثامن‌الحجج (ع) زیستن را افتخاری بزرگ برای مشهدی‌ها دانست و اظهار کرد: لطف خدا شامل حال ما مشهدی‌ها شده تا در جوار حضرت رضا (ع) زندگی کنیم؛ بنده هر زمان در محفلی که خارج از مشهد و خراسان برای تلاوت قرآن می‌روم به جای ذکر مقام‌های بین‌المللی و عناوین دنیوی، خود را قاری و مؤذن حرم امام رضا (ع) معرفی می‌کنم.

این قاری ممتاز درباره الگوی خود در قرائت، گفت: از میان قاریان ایرانی الگوی خاصی در تلاوت ندارم و بیشتر سبک مصری‌ها را می‌پسندم. در آغاز تلاوت، مقلد استاد شیخ مصطفی اسماعیل بودم، به مرور سعی کردم با افزایش ارتباط با قراء مصری از سبک‌های جدید استفاده کنم و اکنون استاد شحات انور را الگوی خود می‌دانم.

وی در ادامه قرآن را برکتی برای تقریب مذاهب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: قرآن می‌تواند نقش مهمی در نزدیکی مذاهب اسلامی داشته باشد، من قرائت‌هایی داشته‌ام که سبب شده گاهی از وهابیت به شیعه نزدیک ‌شوند.

وی افزود: خاطرم هست در عربستان تلاوت قرآن داشتم، رئیس پلیس یکی از شیفت‌های سعودی در تمام مجالس قرآنی من شرکت می‌کرد و بسیار رابطه دوستانه‌ و نزدیکی با من ایجاد کرده بود.

شاکرنژاد با تاکید بر لزوم درک معانی قرآنی توسط قاریان، گفت: قاری که مفاهیم آیات را به خوبی نداند، نمی‌‏تواند قرائتی منطبق‏ بر معنا ارائه کند. قاری باید تفسیرهای مختلف را مطالعه کرده تا بر معنای آیات هم مسلط شود، لحن را نباید بر آیه تحمیل کرد، الحان باید در خدمت معنای آیات قرار داشته باشند.
انتهای پیام/70005/گ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها