امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9608
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، یکی از دیپلمات‌های آلمانی امروز اعلام کرد که کشورش از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، یکی از دیپلمات‌های آلمانی امروز اعلام کرد که کشورش از قرار دادن حزب‌الله در فهرست سازمان‌‌های تروریستی اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

مقام ارشد اسرائیلی با اعلام این مطلب افزود که آلمان در مواضع خود در این مورد تجدید‌نظر کرده است. دولت آلمان در بیانیه‌ای با اشاره به بمب گذاری جولای سال گذشته در بلغارستان که به مرگ 32 اسرائیلی منجر شد گفت: « در حاشیه گفت‌وگوهای ما با هم‌پیمانان خود درباره حمله تروریستی «بورگاس» داشتیم، وستروله وزیر خارجه از قرار دادن شاخه نظامی حزب‌الله در گروه‌های تروریستی حمایت کرد.»

دولت آلمان همچنین در این بیانیه‌ افزود: « موضع‌گیری آلمان بر اساس تصویر روشنی از حقایق و پیشرفت‌هایی که مقامات قبرسی در تحلیل فعالیت‌های تروریستی داشته‌اند، صورت گرفته است. وستروله امیدوار است که مشاوره‌های ضروری با اتحادیه اروپا بتواند به زودی نتیجه دهد.»

انگلیس هفته گذشته رسما خواستار قرار دادن شاخه نظامی حزب‌الله لبنان در لیست ترور اتحادیه اروپا شده است و وزرای خارجه این اتحادیه این درخواست را در نشست خود که قرار است پایان ماه جاری میلادی برگزار شود، بررسی خواهند کرد.

موضع فرانسه در این باره تغییر کرده و امکان دارد با این طرح موافقت کند. علت این امر ورود حزب‌الله لبنان به درگیری‌ها در سوریه در کنار دولت این کشور عنوان شده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار