امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96117
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۷
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جزینی امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، مبارزه با مواد مخدر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جزینی امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، مبارزه با مواد مخدر را از خواسته های اصلی مردم از مسئولان خواند و افزود: در یک نظرسنجی انجام شده، مواد مخدر 92 درصد نگرانی مردم را به خود اختصاص داده است و مسئولان عالی رتبه نظام این موضوع را یک آسیب و تهدید جدی برای کشور می‌دانند.

وی در ادامه، همکاری میان قوا در خصوص مبارزه با مواد مخدر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: باید مقابله با مواد را از مرز آغاز کرد چرا که حدود 70 درصد کشفیات مواد مخدر از این مناطق است. 850 میلیارد ریال برای این منظور در نظر گرفته شده است که البته برای تکمیل انسداد مرزها به رقم بیشتری نیاز است.

جزینی گفت: ظرف دو هفته گذشته 12 تن مواد مخدر کشف شد که در این رابطه 3 شرور به هلاکت رسیدند و 3 نفر نیز دستگیر شدند.

وی بیان کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر کاستی‌هایی در قانون وجود دارد که باید برطرف شود، به طور نمونه وقتی خرده فروشی دستگیر می‌شود، مردم می‌گویند او زودتر از پلیس بر می‌گردد در صورتی که طبق قانون برای حمل زیر50 گرم تریاک و یک گرم مواد مخدر صنعتی جریمه در نظر گرفته شده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه زندان‌های ما گنجایش پذیرش همه معتادان را ندارد، گفت: جداسازی بند زندانیان موادمخدر برای 34 هزار نفر در نظر گرفته شده است که امیدواریم با اختصاص 800 میلیارد ریال بتوان طرح‌های حوزه زندان را تکمیل و اجرا کرد.

جزینی با بیان اینکه مقرر بود تا 80 درصد اعتبارات مربوط به پیشگیری از طریق استانداری‌ها تامین شود که بدلیل محدودیت‌های مالی و قادر نبودن تامین این منابع این رقم محقق نشده است، اظهار کرد: برای کمک به موضوع پیشگیری تصویب شده است تا 10 درصد اعتبارات فرهنگی شهرداری‌های بالای 500 هزار نفر جمعیت به این موضوع اختصاص پیدا کند.

وی با بیان اینکه این ستاد با 14 دستگاه و نهاد مختلف تفاهم نامه همکاری امضا کرده است، گفت: از همه ظرفیت‌ها برای مبارزه با مواد مخدر استفاده می‌کنیم.

این مقام مسئول در ستاد مبارزه با مواد مخدر خواستار تقویت مراکز درمانی و توسعه آنها در حوزه مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد شد و گفت: یکی از برنامه‌های ستاد برای سال جاری تلاش برای افزایش مشارکت مردم در بحث مبارزه و پیشگیری است.

جزینی با تاکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر در مدارس و دانشگاه‌ها را باید جدی گرفت، گفت: جمعیت معتاد دانش آموزی از 0.5 درصد به یک درصد افزایش یافته است و این در حالی است که تنها 8 درصد از مدارس کشور در حوزه پیشگیری تحت پوشش قرار دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حرفه آموزی، توانمندسازی و اشتغالزایی را حلقه مفقوده در فرایند بازگشت معتادان به جامعه یاد کرد و گفت: فرد معتاد پس از طی کردن فرایند درمانی در مراکز نگهداری دوباره به جامعه باز می‌گردد در حالی که با توانمندسازی و ایجاد شغل برای این افراد می‌توان از دوباره آلوده شدن آنها جلوگیری کرد. اگر برای حرفه آموزی و توانمندسازی معتادان اقدامی نشود، حدود 80 درصد آنها به چرخه اعتیاد باز می‌گردند.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در همین رابطه دولت تصویب کرده که 5 درصد از اعتبارات حوزه اشتغال برای ایجاد فرصت‌های شغلی در اختیار معتادان قرار بگیرد و همچنین برای بیمه این افراد اقدام شود که امیدواریم اعتبارات مربوط به این موضوع تامین و اختصاص داده شود.

وی با بیان اینکه اسناد حوزه مبارزه با مواد مخدر می‌توانند یک نقشه راه باشند، اظهار کرد: امسال تنظیم و تصویب سند مشارکت در مقابله با مواد مخدر را در دستور کار خود داریم.

جزینی در پایان از آمادگی ستاد برای حمایت از نمایشگاه دایمی مقابله با مواد افیونی در قزوین خبر داد و گفت: در صورت مشخص شدن محل مناسب، ستاد آمادگی مشارکت در ایجاد این نمایشگاه را دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار