امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96155
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز پنج‌شنبه رسما «استفان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز پنج‌شنبه رسما «استفان دی‌مستورا» سوئدی-ایتالیایی را به عنوان نماینده این سازمان در امور سوریه معرفی کرد.
این مقام سابق سازمان ملل جایگزین «اخضر ابراهیمی» می‌شود که ماه می پس از ناتوانی در پایان دادن به بحران سوریه، از سمت خود استعفا کرد. دو سال قبل نیز «کوفی عنان» سلف ابراهیمی از این سمت کناره‌گیری کرده بود.
رسانه‌ها هفته گذشته گزارش داده بودند که احتمالا آقای دی‌مستورا جایگزین ابراهیمی می‌شود. وی پیشتر به مدت 30 سال در سومالی، خاورمیانه، بالکان، نپال، عراق و افغانستان با سازمان ملل همکاری کرده است. وی تا سال 2011 نماینده سازمان ملل در افغانستان بود.
بان‌کی‌مون در معرفی دی‌مستورا گفت که وی برای «پایان دادن به تمامی خشونت‌ها و نقض حقوق بشر» و همچنین رسیدن «به راهکاری مسالمت‌آمیز برای بحران سوریه»، تلاش می‌کند.
بنا بر اعلام بان‌کی‌مون، «رمزی عزالدین رمزی» دیپلمات مصری نیز به عنوان معاون نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه، منصوب شده است. انتصاب وی به این سمت به پیشنهاد اتحادیه عرب صورت گرفته است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها