امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96159
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، عبدالوهاب سهل‌آبادی صبح امروز در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی آذربایجان‌شرقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، عبدالوهاب سهل‌آبادی صبح امروز در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: همه ما از بیکاری جوانان رنج می‌بریم و اگر مردم تبعات زیست محیطی و سایر مسائل کارخانه‌های ما را تحمل می‌کنند، افتخار ما این است که بتوانیم برای جوانان آنها ایجاد اشتغال کنیم.

وی با بیان اینکه وظیفه ما ایجاد اشتغال برای جوانان است، افزود: اگر مسئولان انتظار ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی از ما دارند باید مسائلی را که به عناوین مختلف مانع حرکت رو به جلوی ما می‌شود و خود نیز هیچ نقشی در آن نداریم حل و فصل کنند.

سهل‌آبادی عنوان کرد: در مقطع کنونی فشارها بر روی جامعه صنعت و تولید خیلی زیاد است و اگر جامعه صنعت بخواهد به کار خو ادامه داده و ایجاد رونق اقتصادی نماید باید بانک‌ها از طریق دولت به این بخش کمک کنند و جرائم حتما به طریقی بخشیده شود.

این مسئول با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که اظهار داشتند: "رونق اقتصادی فقط با تولید و فعال کردن ظرفیت‌های درونی محقق می‌شود و نه چیز دیگر" ادامه داد: اتفاقاتی که در گذشته افتاد، افزایش تحریم‌ها، رکود، تورم، بی‌توجهی به بخش تولید در اجرای قانون هدفمندی در دولت قبل و... همه و همه باعث شد به جایی برسیم که شرایط خیلی سخت شود و با این حال به فرمان رهبری لبیک گفته و چرخه صنعت و تولید کشور را همچنان پابرجا نگه داشته‌ایم.

وی یادآور شد: امروز خانه‌های صنعت و معدن کشور ارتباط مطلوبی با مسئولان کشوری ایجاد کرده و روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در استان‌ها نیز همکاری‌ها و حمایت‌های ارزنده‌ای از این بخش در استان‌ها به عمل می‌آورند، اما باید به تقویت مدیریت خود پردازیم و با شناسایی دقیق شرایط و احتمالات به مدیریت اصولی منابع انسانی و مالی جامعه بپردازیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه ما از پرقانونی خسته شده‌ایم، تاکید کرد: بسیاری از قوانینی که برای رفع موانع تولید تصویب شد، اجرایی نشد.

سهل‌آبادی تاکید کرد: قانون بهبود فضای کسب و کار قانون بسیار خوبی است، البته در صورتی که به طور کامل و دقیق اجرا شود که امیدواریم با اجرای دقیق این قانون به جایگاه مورد‌ نظر از نظر تولیدات برسیم، هر چند که مشکلات فراوان است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به انتظار صنعتگران از دولت تدبیر و امید گفت‌: صنعتگران از دولت تدبیر و امید انتظار دارند در بخشودگی جرایم و معوقات که بر دوش صنعتگران است و صنعت را به سمت غرق شدن سوق می‌دهد، کمک کند‌.

وی با اشاره به اینکه چالش‌های صنعت ایران عمیق، مزمن و انباشته شده، عنوان کرد: این مشکلات به تازگی پدیدار نشده‌اند که به سادگی و به سرعت قابل حل باشند‌.

این مسئول متذکر شد: لازمه توسعه کشور و رفع مشکلات تصمیمات یکپارچه برای خروج از رکود و تورم موجود در جامعه است که امیدواریم در این بین نقش تشکل‌ها پررنگ‌تر شود تا فعالان صنعتی بتوانند مستقیماً در فرآیند تصمیم‌سازی‌های مرتبط با این بخش از اقتصاد کشور بیش از پیش مشارکت کرده و از ظرفیت‌های فکری و اجرایی آنها در این مسیر استفاده بهینه شود‌.
انتهای پیام/60001/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها