امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96177
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی هئیت اتحادیه ناظران اروپا امروز با انتشار  اطلاعیه‎ای اعلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی هئیت اتحادیه ناظران اروپا امروز با انتشار  اطلاعیه‎ای اعلام کرد: نتایج ابتدایی اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات افغانستان نیاز به بررسی همه جانبه دارد.

در اطلاعیه مذکور آمده است: در این مرحله با اطلاعاتی که از نتایج ابتدایی، آن‎هم بدون بررسی دقیق به دست می‌آید، نتیجه نهایی مشخص نیست و امکان ندارد که با توجه به آرای چشمگیری که احتمال دارد باطل اعلام شود، در حال حاضر فردی را برنده قطعی اعلام کرد.

اطلاعیه افزوده است: افغان‌ها حق دارند که به رأی‌شان احترام گذاشته شود و کاندیداهای ریاست جمهوری حق پیگیری و بررسی تمام اتهامات مطرح شده در مورد تقلب را دارند.

براساس این اطلاعیه، ناظران اتحادیه اروپا بر ارزیابی جامع و دقیق آرای یک سوم محل‎های رأی‌دهی که شامل 4.2 میلیون رأی است تأکید کردند.

به گفته این ناظران، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در حال بررسی 2 تا 4 میلیون رأی در محلاتی است که مشکوک به تقلب هستند.

در این اطلاعیه آمده است که با وجود 17 درصد افزایش در میزان مشارکت مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دور اول، کمیسیون مستقل انتخابات 90 درصد آرای مراکزی را که در مقایسه با دور اول کمتر مشکل داشته‌اند باطل اعلام کرده است.

به نقل از این اطلاعیه، وجود اختلافات بین کاندیداها و کمیسیون مستقل انتخابات نگران کننده عنوان شده است.

هئیت ناظران اروپا همچنین تأکید کرد: نهادهای انتخاباتی افغانستان ارزیابی آرا را به شکل دقیق و با همکاری طرف‎های درگیر در فضای کاملاً بی‌طرفانه به پیش برده و محلاتی که میزان مشارکت مردم گسترده بوده و رأی به سود یک کاندیدای مشخص است به طور جدی بازنگری شود.

این در حالی است که ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله خواستار بررسی مجدد بیش از 7 هزار محل رأی‌دهی شده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها