امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9618
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 94
علی محدث در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: استفاده از رنگ‌ها می‌تواند به عنوان نماد مورد استفاده قرار گیرد و عده‌ای را در جهت خاصی ...

علی محدث در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: استفاده از رنگ‌ها می‌تواند به عنوان نماد مورد استفاده قرار گیرد و عده‌ای را در جهت خاصی برانگیخته کند.

این روزنامه‌نگار و فعال عرصه رسانه با بیان اینکه رنگ می‌تواند معنای خاصی پیدا کند و از رنگ تعاریف متعددی برمی‌آید، افزود: در این شرایط می‌توان گفت که در واقع رنگ‌ها و نمادهای رنگی ابزار هستند و اگر این ابزارها به درستی استفاده شود می‌تواند مؤثر باشد.

وی اضافه کرد: در آیین‌های دینی و مذهبی از رنگ استفاده می‌شود استفاده این چنینی از رنگ‌ها افتخار است و نوعی نماد تجمعات مذهبی است.

این فعال رسانه‌ای بیان داشت: در ارتباط با فعالیت‌های اجتماعی اگر به درستی از نمادها و رنگ‌ها استفاده نشود و به عنوان ابزار و علامت تجمع و همسویی برای رفتارهای ناصحیح اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد، بدون شک با تبعات مخربی همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه استفاده از نمادهای رنگی با منع قانونی روبرو نیست باید گفت: چنانچه رنگ‌ها و نمادهای رنگی در خارج از حیطه اخلاق استفاده شود به عنوان ابزارهای مخرب مورد مطالعه و بررسی می‌توانند قرار گیرند.

محدث یادآور شد: نقش عمده رسانه‌ها این است که هر ابزار و تفکر و مفهومی را از حالت نقطه‌ای محدود و کوچک به یک موضوع کاملا فراگیر با اثر بخشی بزرگ تبدیل کنند.

وی یادآور شد: چنانچه رسانه‌ها در این فضا و در مسیر درست و صحیح و در جهت منفعت مردم حرکت کنند در واقع حسن و خوبی را تکثیر کرد‌ه‌اند در این صورت کار آنان فوق‌العاده با اهمیت و ارزشمند خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید در حیطه کار خود به اخلاق روزنامه‌نگاری پایبند باشند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها