امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96184
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری امروز جمعه، 20 تیرماه در برنامه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری امروز جمعه، 20 تیرماه در برنامه شناسنامه با اشاره به اینکه ما در جامعه امروز خود حزب نداریم اما من خودم را در طیف ارزشی‌ها می‌دانم، گفت:‌البته طیف اصولگرا در عمل نشان دادند که به ارزش‌ها نزدیک‌ترند.

وی با طرح این سؤال که چرا نمی‌گویم ارزشی و می‌گویم نزدیک‌تر به ارزش‌ها، گفت: بنده نقاط ضعفی هم در میان اصولگرایان سراغ دارم و در میان غیراصولگرایان نیز ارزشی‌های قابل تحسینی دیده می‌شود.

آیت‌الله خاتمی از ایراد 114 خطبه نماز جمعه تاکنون سخن گفت و با تأکید بر اینکه تلاش کرده است در خطبه‌ها مطلقاً مواضع جناحی نداشته باشد، گفت‌: مواضعم را با ولایت تنظیم می‌کنم و تعبیرم این است که تشخیص خود را با ولایت تنظیم می‌کنم، زیرا ما که با شخص رهبری صحبت نمی‌کنیم و خطبه‌ها برداشت ما از مواضع ایشان است و البته با چند نفری که با معظم‌له ارتباط دارند مشورت نیز می‌کنم.

وی افزود: با صراحت اعلام می‌کنم جایی که حس کنم بحث دفاع از خود است و یا نظر شخصی‌ام مطرح باشد در نماز جمعه صحبت نکرده‌ام و در این مورد با روزنامه‌‌ها و خبرگزاری‌ها مصاحبه می‌کنم.

خطیب جمعه تهران گفت: بعد از خطبه قبلی‌ام در نماز جمعه بعضی از سایت‌ها مرا فحش ‌باران کردند و حدود 50 صفحه از قول کاربران حرف‌هایی زدند؛ من در تریبون نمازجمعه زمینه دفاع داشتم اما دیدم این تریبون من نیست و متعلق به نظام اسلامی است لذا مطلقا به آن مسئله ورود نکردم.

وی با اشاره به اینکه برخی، افراد را به واسطه دم زدن از ولایت به اصولگرایان متعلق می‌دانند اظهار کرد: نمازجمعه تریبون ولایت است و امام جمعه را شخص ولایت فقیه منصوب می‌کند و من به قضاوت‌های دیگران کاری ندارم.

آیت‌الله خاتمی با رد کاهش استقبال از نمازجمعه نسبت به اول انقلاب به ویژه در میان جوانان گفت: برخی قضاوت‌ها منطبق بر واقعیت نیست البته حساب اول انقلاب و شور و هیجان آن دوران جداست و این که شور و هیجان آن دوران کمتر شده است، این طبع همه انقلاب‌هاست.

وی در مورد اظهارنظر آیت‌الله امامی‌کاشانی در مورد میزان استقبال از نمازجمعه نسبت به اوایل انقلاب، گفت: احترام ایشان محفوظ است اما من نتوانستم فرمایش ایشان را بپذیرم زیرا هم‌اکنون نیز خطیبان جمعه مباحث اخلاقی دارند و خود من هرچند در عرصه سیاسی خیلی روشن ورود می‌کنم، اما بخش بزرگی از خطبه‌های اول خود را به بحث «امارت نفس» اختصاص داده‌ام.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه برای هر دو خطبه خود دست کم 20 ساعت مطالعه می‌کند، به خاطره‌‌ای از رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبری به من فرمودند بعضی به من گفتند حال که خاتمی را به امامت جمعه منصوب کردید، از آنجا که جوان هستید، مشاورانی نیز برای شما قرار دهم،‌ که من پاسخ دادم خاتمی حتی خطابه‌های معمولی را از قبل می‌نویسد و خود می‌داند با چه کسانی مشورت کند.
ادامه دارد...
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها