امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96187
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی‌ها و تلاش‌ها به منظور نگارش پیش نویس توافقنامه جامع ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی‌ها و تلاش‌ها به منظور نگارش پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای (برنامه اقدام مشترک جامع) در وین، نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا لحظاتی پیش در هتل پله کوبورگ (محل استقرار روسای هیأت‌های ایران و 1+5) آغاز شد.

صبح دیروز (پنجشنبه) در ادامه رایزنی‌ها در وین به منظور نگارش پیش نویس توافقنامه جامع، محمدجواد ظریف و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مدت 2 ساعت به گفت‌‌وگو نشستند و اعلام شد که هدف از این دیدار، رایزنی برای نزدیک کردن دیدگاه‌های دو طرف بوده است.

بعدازظهر نیز نشست سه جانبه‌ای با حضور سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف، هلگا اشمیت معان کاترین اشتون و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا برگزار شد که حدود دو ساعت به طول انجامید.

قرار بود نشست معاونان ظریف و اشتون به منظور نگارش پیش نویس توافقنامه جامع برگزار شود که این مذاکرات به امروز (جمعه) موکول شد.

آخرین رایزنی پنجشنبه نشست سه جانبه سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف،‌ هلگا اشمیت معاون اشتون و هانس دیتر لوکاس نماینده آلمان در گروه 1+5 بود.

مذاکرات ایران و گروه 1+5 رسما از روز پنجشنبه هفته گذشته 12 تیر ماه در مقر سازمان ملل گشایش یافت.
 
تیم مذاکره کننده ایرانی به ریاست ظریف یک روز قبل از آغاز این مذاکرات به وین سفر کرد و رایزنی‌هایی را با برخی از اعضای 1+5 (روسیه، چین و آمریکا) صورت داد. ظریف و اشتون نیز همان روز دیداری یک ساعته داشتند.
 
29 تیرماه سقف زمانی این مذاکرات اعلام شده و قرار است جان کری و وزرای خارجه سه کشور اروپایی اوایل هفته آینده به این مذاکرات بپیوندند و پس از رایزنی‌ها و اطلاع از مواضع به پایتخت‌هایشان بازگردند تا در صورت حصول توافق دوباره در وین گردهم بیایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار