امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96194
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۹
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در نشست مسئولان هیئت‌های مذهبی استان قم گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در نشست مسئولان هیئت‌های مذهبی استان قم گفت: هیئت‌های مذهبی یکی از ارکان توسعه فرهنگی کشور هستند و زیربنای دینی کشور

توسط این هیئت‌ها شکل می‌گیرد که البته این تشکل‌ها بافت مردمی دارند و همیشه از سنت‌های مردمی استفاده می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ وقت نمی‌توان زیربناهای فرهنگی یک کشور را توسط دولت شکل داد، افزود: قطعاً کار فرهنگی باید توسط حوزه و هیئت‌های مذهبی سامان یابد که اگر این موضوع مورد توجه قرار گیرد، درخت تنومند تفکر دینی به وجود می‌آید.

لاریجانی ادامه داد: گاهی تصور می‌شود که بخش دولتی می‌تواند جایگزین بخش مردمی در حوزه فرهنگ شود اما هیئت‌های مردمی با عواطف مردم شکل می‌گیرند و دولت‌ها باید تنها نقش کمک‌کننده داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه رهبر معظم انقلاب در مسائل دینی تنها به وسیله هیئت‌های مذهبی سامان می‌یابد، گفت: قطعاً این تشکل‌ها باید با دلگرمی راه را ادامه دهند، از این‌رو هر چه محتوای کار هیئت‌ها غنی‌تر شود، حرکت دینی پایدارتر می‌شود، از طرف دیگر می‌توان از بسترهای مردمی برای برنامه‌های دینی استفاده کرد، از این‌رو امیدوارم حرکت شما موجب تقویت دین در میان جامعه به ویژه جوانان شود.

وی ادامه داد: قم به عنوان پیش‌رو در فعالیت‌های مذهبی شناخته می‌شود و می‌تواند در این حوزه الگو باشد، البته سازمان تبلیغات قم هم باید با مدیریت خوب از این حوزه حمایت کند. در مجلس هم از این فکر و اقدامات حمایت می‌شود و قطعاً در صورت لزوم در بودجه سال آینده پیشنهادات مربوطه بررسی می‌شود.

لاریجانی با اشاره به مشکلات کنونی عالم اسلام به ویژه در عراق و سوریه تصریح کرد: هم‌اکنون شاهد تجاوزات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین هستیم که حل این معضل نیازمند حمایت مسلمانان است، از طرف دیگر شاهدیم که این رژیم به علت ضعف تمام کشورهای اسلامی و تفرقه میان مسلمانان گستاخ شده است. همچنین عظمت کشورهای اسلامی متاسفانه به وسیله گروه‌های تکفیری از بین رفته است.

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: متاسفانه رژیم صهیونیستی در اقداماتی ناجوانمردانه به مسلمانان مظلوم فلسطین حمله می‌کند، از طرف دیگر هم‌اکنون شاهدیم که در عراق میان مسلمانان تفرقه ایجاد شده که قطعاً باید در جهت ایجاد وحدت میان مسلمانان تلاش کرد، از این‌رو مسلمانان باید ید واحده شوند و اختلافات را کنار بگذارند تا فتنه‌های عالم اسلام رفع شود.

انتهای پیام/2258/ر/پ3003

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها