امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96218
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی تداوم تجاوزات و جنایات گسترده صهیونیستها علیه اراضی فلسطینی، خصوصا نوار غزه، نمایندگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی تداوم تجاوزات و جنایات گسترده صهیونیستها علیه اراضی فلسطینی، خصوصا نوار غزه، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل امروز (جمعه) اقدام به برگزاری نشست فوق العاده جنبش عدم تعهد برای رسیدگی به این جنایات کرد. در این نشست که به ریاست غلامحسین دهقانی، سفیر و سرپرست نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل برگزار شد، ابتدا وی طی سخنانی به تشریح جنایات آشکار رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین از طریق بمبارانهای هوایی مناطق مسکونی و تاسیسات غیر نظامی بصورت بی هدف و نیز نقض فاحش حقوق بین الملل از جمله حقوق بین الملل انساندوستانه و حقوق بشر مردم فلسطین پرداخت و سپس تصریح کرد که این جنایات در شرایطی صورت می گیرد که نوار غزه طی سالهای اخیر تحت محاصره ظالمانه قرار داشته و شرایط انساندوستانه در این منطقه در نازل ترین سطح خود قرار دارد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئولیت جامعه بین المللی و در راس آن شورای امنیت برای جلوگیری از جنایات گسترده جاری و متوقف کردن این جنایات و تجاوزات پرداخت و نسبت به بی عملی شورای امنیت اظهار تاسف کرد و خواستار توجه این نهاد به مسئولیتهای خود برای جلوگیری از تجاوز و توقف جنایات جاری شد.

در ادامه این نشست سفیر فلسطین طی گزارشی، حاضران را در جریان تحولات در عرصه درگیریها و نیز آخرین تحولات سیاسی در مقر سازمان ملل قرار داد. وی گفت متعاقب نشست علنی شورای امنیت در روز گذشته و ناتوانی شورا در دست زدن به اقدامی برای توقف خونریزی، اتحادیه عرب اقدام به تهیه پیش نویسی برای قرار دادن در دستور کار شورای امنیت کرده است. وی خواستار حمایت کلیه اعضای جنبش عدم تعهد از این پیش نویس شد.

در ادامه جلسه حدود 20 عضو جنبش غیرمتعهدها طی سخنانی ضمن ابراز همبستگی با مردم فلسطین و محکوم کردن جنایات اسرائیل، خواستار آن شدند که شورای امنیت به مسئولیتهای خود در قبال بحران جاری عمل کرده و ضمن محکوم کردن تجاوز ، متجاوز را به توقف تجاوزاتش وادار نماید.

در خاتمه نشست، جلسه سفرای عدم تعهد بیانیه ای را در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی به تصویب رساند و خواستار اقدام فوری شورای امنیت جهت توقف جنایات این رژیم در سرزمینهای اشغالی شد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها