امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96220
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی،‌ علیرضا منادی در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن کریم اظهار داشت: نمایشگاه قرآن ...

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی،‌ علیرضا منادی در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن کریم اظهار داشت: نمایشگاه قرآن کریم در واقع مجمع اصحاب فرهنگ، فضل و فعالان رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری با محوریت مسائل قرآنی و مذهبی بوده و از سویی محلی برای به نمایش گذاشتن و در معرض بررسی و سنجش قرار دادن آثار تولید شده در حوزه‌ علوم و معارف دینی و همچنین محلی برای گردشگری معنوی محسوب می‌شود.

وی افزود: برپایی این نمایشگاه فضای مناسبی را فراهم می‌کند تا در یک مجمع قرآنی ایجاد شده تبادل اطلاعات بین ناشران و علاقمندان منتج به ارتقاء کیفیت محصولات فرهنگی و قرآنی شود.

منادی تاکید کرد: برپایی نمایشگاه های قرانی آثار گسترده‌ای می‌تواند داشته باشد چرا که مطالب جدید‌تر، فاخرتر و به روزتری برای پیشرفت مسائل قرآن در آن رونمایی می‌شود و به تبع آن آثار فعالان رشته‌های مختلف با محوریت قرآن در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس، قرآن‌محوری را از ارکان سعادت جامعه‌ اسلامی دانست و گفت: این نمایشگاه می‌تواند با رویکردی نوآورانه و خلاقانه نقش بسزایی در تعمیق باورهای دینی نسل جوان داشته باشد.

وی داشتن جامعه‌ای قرآنی را در گرو تربیت کودکان و نوجوانان در فضای معنوی و قرآنی خانواده و مدرسه دانست و گفت: اگر والدین خود با کلام الهی آشنا بوده و بتوانند مفاهیم و آموزه‌های دینی و قرآنی را به فرزندانشان انتقال دهند، فضایی مذهبی در جامعه حاکم خواهد شد.

نمایشگاه قرآن کریم تبریز از هجدهم تا بیست و سوم تیرماه جاری از ساعت 18 تا 23 در محل سالن پروین اعتصامی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپاست.
انتهای پیام/60001/ط/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها