امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96226
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤالی ...

محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤالی در رابطه با بحث ورود این کمیسیون به موضوع قیمت‌گذاری‌های جدید خودرو گفت: قیمت‌گذاری‌های جدید توسط شورای رقابت صورت گرفته است و مانند افزایش‌های دیگر به صورت سرخود نبوده از این رو کمیسیون اصل 90 در این مسئله ورود نخواهد کرد.

وی در رابطه با اینکه قیمت آبشن‌هایی همچون ایربگ و کیسه هوا باید جداگانه محاسبه شود و این زیرپا گذاشتن حقوق مردم نیست، افزود: در این رابطه باید سازمان استاندارد پاسخگو باشد اگر این سازمان ایربگ و کیسه هوا را جزو استانداردهای اصلی خودرو و نه یک آبشن تلقی کند، در آن صورت تولیدکنندگان نمی‌توانند هزینه آن را به صورت جداگانه دریافت کنند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد:‌ در هر صورت، به نظر می‌رسد در شورای رقابت توافقی بین خودروسازها و این شورا صورت گرفته که بخشی از افزایش قیمت از طریق ایربگ و استاندارد یورو 4 صورت بگیرد.

پورمختار گفت:‌ از این رو ما باید ببینیم نظر سازمان استاندارد در رابطه با این مسئله چیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها