امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9623
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس ایراندوخت فیاض، مدیرکل مرکز مطالعات فرهنگی مجلس، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه و عضو شورای نخبگان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس ایراندوخت فیاض، مدیرکل مرکز مطالعات فرهنگی مجلس، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه و عضو شورای نخبگان کشور و همچنین کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و شرکت در میزگرد تخصصی به سؤالات خبرنگاران در بخش‌های مختلف پاسخ داد.

فیاض با اشاره به اینکه مأموریت در شورا کاملا روشن و شفاف است،اظهار داشت: کسی که به عنوان عضو شورا انتخاب می‌شود باید پیگیر مسائل شهری، صیانت فکری و حقوق شهروندان در حوزه‌های مختلف باشد.

وی امنیت اجتماعی، رفاه عمومی و بهداشت را از معقوله‌های مهم جهت پیگیری اعضاء شورای شهر دانست و گفت: به جزء این مسائل اعضاء شورا باید در حوزه‌های مختلفی چون ورزش، رفع آسیب‌های اجتماعی ... برنامه ریزی کنند.

این کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در حوزه امنیت شهروندی که حوزه بسیار وسیعی است باید به امنیت شغلی، محلی، روانی و اجتماعی افراد توجه شود و در این حوزه برنامه‌های مدونی تدوین شود.

فیاض افزود: یکی از مشکلات اساسی در شهرها را نبود امنیت شغلی برای بانوان است که در این راستا شوراها باید با تدابیر لازم این امنیت را برای بانوان فراهم کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از شکایاتی که به دستگاه‌ةای قضایی می‌شود در خصوص امنیت شغلی بانوان در بخش خصوصی است.

این کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: یکی از مسائلی که باید توسط شورای شهر پیگیری و اجرا شود استفاده از پلیس محلات در شهرها است چرا که در حال حاضر به دلیل برخی از مسائل، شهروندان با مشکلات اساسی روبرو هستند.

فیاض خاطر نشان کرد: شهرداری تهران در سال‌های اخیر اقدام به فراهم کردن مکان‌های تفریحی برای شهروندان کرده است که این مکان‌ها تنها برای برخی از شهروندان قابل دسترسی و استفاده است.

وی افزود: بسیاری از خانواده‌ها به دلیل درآمد کم نمی‌توانند از امکانات تفریحی که توسط شهرداری تهران فراهم شده است استفاده کنند که در این زمینه شورای شهر باید با گسترش این مراکز شرایطی را فراهم بیاورد که تمامی شهروندان به طور عادلانه از این فضاها استفاده کنند.

این کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران افزود: کاهش استرس، گسترش مراکز تفریحی، توجه به مسائل اجتماعی و روانشناسی، توجه به مسائل بهداشتی و همچنین توجه به معلولان و استفاده آنها از امکانات شهری باید مورد توجه اعضاء شورای شهر قرار گیرد.

فیاض افزود: راه‌اندازی مراکز مشاوره باید یکی از برنامه‌هایی اصلی شوراها باشد چرا که با افتتاح این مراکز بسیاری از مشکلات شهروندان رفع می‌شود.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات فعلی شهر تهران بحث سیستم اداری و عدم پاسخگوی ادارات به شهروندان است که در این زمینه نیز باید تمهیدات لازم برای رفع معضل سیستم اداری تهران اندیشیده شود.

این کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: شورای شهر باید از دادن هر گونه شعار بپرهیزد و به جای سردادن شعار در رفع مشکلات شهروندان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و .... بکوشد.

فیاض تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی صحیح شرایطی فراهم شود تا از خانواد‌ه‌هایی که شرایط مالی مناسبی ندارند حمایت قضایی و حقوقی شود.

وی افزود: تلاش برای ثبات امنیت شهروندان و کاهش بزهکاری یکی دیگر از اولویت‌های شورا باید باشد و توسعه کمیسیون‌ها باید مدنظر اعضاء شورای شهر در دوره بعد باشد.

فیاض خاطر نشان کرد: با افزایش تعداد اعضای شورای شهر در دوره بعدی به تبع باید کمیسیون‌های شورا افزایش یابد به طوری که ایجاد کمیسیون بهداشت، کمیسیون ورزش و همچنین کمیسیون صیانت از حقوق شهروندان از اولویت‌های آینده اعضاء شورای شهر باید باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها