امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96233
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی امروز در خطبه‏های نماز جمعه این شهر که پس از 10 سال در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی امروز در خطبه‏های نماز جمعه این شهر که پس از 10 سال در مصلی اصلی گرگان اقامه شد، اظهار داشت: متاسفانه رژیم جعلی صهیونیستی کشته‏شدن سه اسرائیلی توسط فلسطینیان را که هنوز توسط هیچ منبعی تایید نشده است را بهانه کشتار بی‏رحمانه مردم مظلوم غزه قرار داده است.

وی از سکوت مدعیان حقوق‏بشر به ویژه سازمان ملل متحد و حتی از موضع‏گیری آنها در تروریسم خواندن مقاومت اسلامی انتقاد کرد.

نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت 21 تیر ماه، روز عفاف و حجاب، گفت: حجاب همانند نماز و روزه واجب است.

وی ادامه داد: طبق نص صریح قرآن هیچ مسلمانی به اعتقاد به قرآن و پیامبر گرامی اسلام (ص) حق خدشه در مسئله حجاب را ندارد.

مسلمان از هر طبقه و جایگاه موظف به رعایت حجاب و عفاف به عنوان یک فریضه الهی هستند

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه زنان مسلمان از هر طبقه و جایگاه موظف به رعایت حجاب و عفاف به عنوان یک فریضه الهی هستند، اظهار داشت: برخی از افراد که خود را متفکر و صاحب‏نظر جا می‏زنند نگران رعایت حجاب توسط زنان بوده و به همین دلیل با دسیسه‏چینی درصدد بی‏اهمیت جلوه دادن این فریضه الهی هستند.

نورمفیدی، فلسفه حجاب را از نظر ذات اقدس الهی و کتاب آسمانی مسلمانان، حفظ زنان از آزار و اذیت مردان نامحرم عنوان کرد.

وی تصریح کرد: زنی که حجاب را رعایت می‏کند هیچ مردی جرات گفتن حرف بی‏ربط و یا حتی تعرض به وی را ندارد، اما زنی که حجاب را رعایت نمی‏کند در معرف انواع تهدیدات قرار می‏گیرد.

دنیا در آینده بیشتر با اهمیت مسئله حجاب آشنا می‏شود

امام جمعه گرگان ادامه داد: پروردگار به عنوان خالق انسان‏ها و آگاه به نیازهای آنها 124 هزار پیامبر و 12 امام را برای تامین مصالح مردم فرستاد تا از این طریق به سعادت دنیوی و اخروی دست یابند.

نورمفیدی با بیان اینکه آیا باید از دستورات چنین خالقی پیروی کنیم یا از مغزهای آلوده‏ای که به فکر ترویج بی‏بندوباری هستند، خاطرنشان کرد: دنیا در آینده بیشتر با اهمیت مسئله حجاب و اینکه حجاب باعث ابتذال زنان نخواهد شد، بیشتر آشنا می‏شود.

نماینده ولی‏فقیه در استان گلستان با بیان اینکه کسی با حضور زنان در جامعه مخالف نیست، یادآور شد: اگر غیر از این بود سیدالشهداء با اینکه از شهادت و اسارت خانواده خود مطلع بود زنان را با خود به سرزمین کربلا نمی‏برد.

نورمفیدی با تاکید بر اینکه اسلام هیچگاه با حضور سالم و متعالی زن در مسئولیت‏های اجتماعی و درخور شان وی مخالف نیست، گفت: بدترین توهین به زن این است که مانع حجاب وی شوند.

وی تصریح کرد: معتقدیم زنان مانند مردان امتیازات زیادی دارند و پسندیده این است که از امتیازات خود به نحو شایسته استفاده کنند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: به جای اینکه ما دنباله‏رو فرهنگ بیگانه باشیم دیگران باید فرهنگ ما را سرلوحه خود قراردهند و به دنبال ما راه‏بیفتند.
انتهای پیام/83003/ت40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها