امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9624
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، فرشته حشمتیان صبح امروز در همایش مدیران، مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی و راه دور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، فرشته حشمتیان صبح امروز در همایش مدیران، مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی و راه دور استان کرمان اظهار داشت: همه ما باید در حماسه ارزشمند خرداد حضور و نقش مؤثر داشته باشیم.

وی افزود: ماموریت اصلی ما تربیت است و مسیر ما مسیری نورانی برای رسیدن به رضایت الهی است هر چند شیوه و نوع ماموریت متفاوت است و ما باید دغدغه ها را درک کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: احکام دینی را بزرگان به ما توصیه کرده‌اند و در نظام اسلامی تکلیف اصلی ما اجرای احکام الهی است و اجرای احکام الهی در مسیر تربیت فرزندان، گره‌گشایی قیامت برای فرد است.

حشمتیان اضافه کرد: مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی خیران مدرسه‌دار هستند، زیرا سرمایه خود را صرف مراقبت از فرزندان به عنوان سرمایه خانواده‌ها می‌کنند.

وی تصریح کرد: خانواده پایه تربیت فرزند است و مدرسه محل رشد و ارتقای این تربیت است و تربیت باید هدفمند باشد و باید به عشق و علاقه به تربیت افراد پرداخت.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: کرمان به عنوان سرزمینی که خط مقدم دفاع مقدس بوده باید در خط مقدم جنگ نرم هم حضور داشته باشد.

حشمتیان با اشاره به اینکه مدیران و مؤسسان مراکز غیردولتی باید برنامه‌ریزی داشته باشند، بیان داشت: برنامه‌ها بر اساس سند تحول بنیادی است و هر زمان تعامل هدفمند شود به تربیت نزدیک می‌شویم.

وی تصریح کرد: اصلاح قانون مراکز غیردولتی آموزشی در مرداد ماه سال 87 است که 41 ماده تکلیف ما شده است، اما آیین‌نامه اجرایی در سال 90 مصوب شد.    

حشمتیان افزود: متن اصلاحیه قانون مراکز آموزشی غیردولتی آماده شده است و در هفته گذشته در هیئت وزیران تصویب شد که این قانون تمدید شود.

وی بیان کرد: ما باید همیشه به این موضوع فکر کنیم که یک فرهنگی بسیجی بدهکار هستیم و باید کارها را در مدت زمان کوتاه پیگیری کنیم.

این مسئول افزود: برای شهریه مراکز آموزشی غیردولتی چهار مدل الگو تنظیم شده است و افزایش درصدی را بر اساس سال‌های قبل برابر با 10 تا 15 درصد است.

حشمتیان بیان کرد: در بحث شهریه‌ها باید رضایتمندی مردم را داشته باشیم و ثبت‌نام‌ها در مدارس غیردولتی بر مبنای شهریه سال قبل انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: شهریه‌های مقطعی و تابستانه و کلاس‌های فوق برنامه موجب آزار خانواده‌ها می‌شود که باید مدیریت جدی صورت گیرد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده تصریح کرد: 9 هزار و 700 آموزشگاه غیردولتی در ایران داریم.

حشمتیان گفت: آموزشگاه‌هایی به صورت غیرمجاز ایجاد می‌شود که موجب دغدغه موسسان شده است و مدارس باید با هم رقابت کنند و درجه‌بندی آموزشگاه‌ها در دستور کار قرار دارد.

این مسئول بیان کرد: برای کمک به بازماندگان از تحصیل و رقابت در حوزه آموزش مجازی جهانی باید برنامه‌ریزی برای آموزش از راه دور داشته باشیم.

حشمتیان افزود: پیش دبستانی باید جدی گرفته شود و مربیان پیش دبستانی باید بر اساس قانون از سال آینده جذب شوند.

وی گفت: مشارکت مردم ریشه در خانواده دارد و تربیت در خانواده بر عهده زن است.
انتهای پیام/80019/غ40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها