امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96242
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‎آباد، علی‌اکبر یساقی پنجشنبه شب در حاشیه مراسم جشن گلریزان استان لرستان در خرم‎آباد در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‎آباد، علی‌اکبر یساقی پنجشنبه شب در حاشیه مراسم جشن گلریزان استان لرستان در خرم‎آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم ایران اسلامی سال گذشته 30 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان کمک کرده‎اند که هفت هزار زندانی با این اعتبار در سطح کشور آزاد شده است.

وی عنوان داشت: پیش‎بینی ما برای امسال افزایش 30 درصدی این مبلغ از سوی خیرین و کمک‌کنندگان به آزاد‎سازی زندانیان است.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر هفت هزار و 500 زندانی جرائم غیرعمد در سطح کشور وجود دارد که برای آزادی این تعداد زندانی نیاز به 400 میلیارد تومان اعتبار داریم.

یساقی با اشاره به اینکه در سال جاری با همت بلند مردم نوعدوست ایران اسلامی 184 جشن گلریزان در سطح کشور برگزار می‎شود، گفت: هر سال مردم کمک بزرگی به زندانیان جرائم غیرعمد می‎کنند که انتظار داریم، امسال این کمک‎ها بیشتر شود.

نایب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد: از این تعداد زندانی 1300 نفر بر اثر تصادفات، دو هزار نفر بدهکار مهریه، سه هزار و 250 محکومی، 200 نفر موارد کارگاهی و... هستند.

وی بیان داشت: طبق آمار پزشکی قانونی در سال 92 یک‌هزار و 900 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‎اند.

این مسئول یادآور شد: یکی از اقدامات ستاد دیه کشور اصل قانون بیمه اجباری شخص ثالث بوده که همین امر باعث شده است، طی پنج سال گذشته آمار زندانیان تصادفی از 50 هزار نفر امروز به 300 هزار نفر برسد.

 یساقی ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون 800 هزار نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‎اند.

وی عنوان کرد: وقتی یک زندانی آزاد می‎شود، این آزادی برای یک خانواده است و تعدادی از  مردم این سرزمین به آزادی دست پیدا می‎کنند، بنابراین مردم  ما باید این امر را همواره در نظر داشته باشند و به آزاد شدن یک زندانی فکر کنند.

این مسئول یادآور شد: اگر ما از اول برنامه‎ای برای کاهش آمار تصادفات با فرهنگ‎سازی برای مردم خود تدوین کنیم، نیازی به کمک و این نوع پول جمع کردن‎ها نداریم.

یساقی ادامه داد: یک هزار و 300 زندانی تصادفی در سطح کشور وجود دارد، این در حالی است که سالانه 23 هزار نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‎دهند، بنابراین ما باید به این مسائل توجه بیشتری داشته باشیم.

نایب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون 4 میلیون نفر بر اثر تصادف مجروح شده‎اند، گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ما باید برای امر فرهنگ‎سازی به ویژه در عرصه رانندگی برنامه‏های در الویت قرار دهیم، زیرا بیشتر این تخلفات و زندانیان جرائم غیر عمد در کشور بر اثر تصادفات هستند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: مردم باید مطالبات خود را از بیمه‎ها پیگیری و در این زمینه کوتاهی نکنند.

انتهای پیام/2304/گ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها