امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96246
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
علی معتمدزادگان امروز در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: برای نخستین‌بار در کشور ...

علی معتمدزادگان امروز در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: برای نخستین‌بار در کشور توانستیم در مازندران به فناوری تصویربرداری هوایی دست پیدا کنیم.

وی افزود: تهیه نقشه‌های هوایی و تعیین کاربری اراضی و تصویربرداری از تجهیزات نیروگاهی، اسکله‌های نفتی و بندری از قابلیت‌های این پهپاد است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران این پهپاد را دستاورد جدید شرکت دانش‌بنیان توسعه‌دهندگان آسمان فرید دانست.

معتمدزادگان تصریح کرد: پهپاد عمودپرواز مورد حمایت مستقیم و خاص پارک علم و فناوری مازندران قرار گرفت.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران عدم حساسیت دوربین‌های این پهپاد به پارازیت‌های خطوط فشار قوی انتقال برق و مخابرات و قابلیت تصویربرداری هوایی از آنها را دستاوردی مهم دانست که برای نخستین‌ بار در کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به قابلیت پرواز عمودی دو هزار متری، عنوان کرد: این پهپاد مدت پرواز مستمر 30 دقیقه، حمل بار تا حدود 20 کیلوگرم و سرعتی معادل 110 کیلومتر در ساعت را دارد.

معتمدزادگان حمایت‌های پارک علم و فناوری در تولید این محصول دانش‌بنیان را مهم دانست و از تلاش‌های رجبی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه‌دهندگان آسمان فرید قدردانی کرد.

به گزارش فارس، شرکت دانش‌بنیان توسعه‌دهندگان آسمان فرید در سال های 89 تا 91 موفق به طراحی و ساخت پروژه‌های فرید یک، دو، سه و فرید چهار شد که ماموریت اصلی آنها شناسایی، تصویربرداری و حمل بار بوده است.

انتهای پیام/86022/گ20/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها