امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96249
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
قاسم جعفری، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در پاسخ به این ...

قاسم جعفری، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در پاسخ به این پرسش که «سرانجام زمان برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی به کجا رسید؟» اظهار داشت: جلسه‌ای روز یکشنبه بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار و مقرر شد به بند 4 ماده 24 قانون خدمات کشوری عمل شود؛ چرا که برابر بند 4 ماده 24 قانون خدمات کشوری از هر سازمانی که سه نفر خارج می‌شود، یک نیروی جدید می‌تواند جذب شود.

وی ادامه داد: حال می‌خواهند چنین فرمولی را در آموزش و پرورش اعمال کنند و ببینند که طی این 5 سال چه تعداد از آموزش و پرورش بازنشسته شده‌اند که یک سوم آن را در آموزش و پرورش ردیف استخدام دهند.

جعفری افزود:‌ اگر این فرمول در آموزش و پرورش بخواهد اجرا شود، ممکن است اجرای آزمون استخدامی را در هاله‌ای از ابهام قرار دهد؛ چرا که آموزش و پرورش قبلاً جذب نیرو داشته است و 60 هزار نفر را در سال 1390 و چند هزار نفر دیگر را سال‌های بعد با عنوان‌های دیگر جذب کرده‌ است و باید بررسی کنند تا ببینند امکان جذب نیرو وجود دارد یا خیر.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: واقعیت این است که آموزش و پرورش هم نیروی اضافه دارد و هم نیروی کم؛ یعنی در کلانشهرها دارای نیروی اضافه بوده و بدون درس و کلاس، حقوق می‌دهد اما در مناطق محروم با کمبود نیرو روبه‌رو است و پیشنهادمان این است که آزمون استخدامی برگزار شود؛ اما این که دولت مجوز بدهد یا خیر، بحثی است که هنوز نتیجه نداده است و نیروی آموزش و پرورش نیز باید تأمین شود.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش هیچ وقت نمی‌تواند توزیع نیرو را درست انجام دهد و از کلانشهرها به مناطق محروم نیرو بفرستد که باید در این خصوص فکری شود و نگاه اکثر نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این است که آزمون برگزار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها