امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96258
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
زهرا صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، در خصوص ضرورت افزایش جمعیت کشور گفت: در آموزه‌های وحیانی اسلام افزایش جمعیت در میان مسلمانان و مؤمنان یک ...

زهرا صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، در خصوص ضرورت افزایش جمعیت کشور گفت: در آموزه‌های وحیانی اسلام افزایش جمعیت در میان مسلمانان و مؤمنان یک ارزش است و خداوند برای فرزنددار شدن افراد پاداش‌های بسیاری تعیین و بیان کرده است.

وی ادامه داد: یکی از گرایش‌های طبیعی و غریزی در انسان علاقه به فرزند است و انسان همانگونه که نمی‌تواند بی‌زوج و همسر زندگی کند و احساس کمبود شدید عاطفی می‌کند در صورت نداشتن فرزند هم احساس کمبود و نقص می‌کند.

این کارشناس امور زنان تصریح کرد: گرایش به فرزند اختصاص به افراد خاص ندارد بلکه همه انسان‌ها در هر درجه و مرتبه‌ای از ایمان و کفر به طور طبیعی و غریزی گرایش به فرزند دارند و علاقمند هستند فرزندی داشته باشند چنانکه می‌خواهند همسری داشته باشند تا در کنار او به آرامش برسند.

صفایی ادامه داد: از جمله مباحث مهم که از چند دهه گذشته و به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و نیز در جهان مطرح شد موضوع جمعیت و کنترل باروری و موالید در میان مسلمانان بوده است و این موضوع از آن جهت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که به بحث کنترل جمعیت از نگاه دینی و فقهی چه در سطح خرد و چه در سطح کلان می‌پردازد.

این کارشناس امور زنان افزود: مرحوم آیت‌الله طهرانی از جمله علمایی است که به مخالفت شدید با مقوله کنترل جمعیت پرداخته است و در کتاب خود به نام رساله نکاحیه کاهش جمعیت را ضربه سهمگین بر پیکره مسلمانان دانسته و به زوایای گوناگون آن می‌پردازد.

صفایی افزود: آیت‌الله طهرانی سیاست کاهش جمعیت را توطئه صهیونیسم و غرب علیه مسلمانان می‌داند و آنچه که بدبینی‌های علمایی همچون مرحوم آیت‌الله طهرانی را دامن زده است کمک‌های صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و سازمان‌‌هایی نظیر سازمان ملل متحد به کشورهای جهان سوم برای کنترل جمعیت است.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد گفته است بانک جهانی 150 میلیون دلار به عنوان وام برای بهداشت و تنظیم خانواده در ایران اختصاص داده است. در مجموع علما و صاحب‌نظران هم‌رأی با مرحوم آیت‌الله تهرانی به دو دلیل عمده معتقد به عدم جواز برای کنترل جمعیت هستند که این دو دلیل یکی وجود آیات و روایات در این باره است و دیگری دسیسه‌ها و نقشه‌های استعمار و صهیونیسم برای کاهش جمعیت مسلمانان است.

این کارشناس حوزه زنان افزود: مدیر سابق مرکز مطالعات جمعیت در دانشگاه پرینستون که بعدا رئیس هیأت اسکان در سازمان ملل شد گفته بود باید برای جلوگیری از رشد جمعیت کشورهای جنوب برنامه‌ریزی شود وگرنه پیشرفت اقتصادی در این مناطق موجب خواهد شد ابرقدرت‌های کنونی در آینده به اقلیت‌هایی تبدیل شوند که روز به روز وزن کم می‌کنند و در نتیجه سهم‌شان از ثروت جهان کاسته می‌شود و امکان کنترل جهان را از دست می‌دهند بنابراین سیاست ما در قبال کشورهای عقب‌مانده باید در پرتو این حقیقت تعریف شود.

صفایی افزود: به راستی آیا تا به حال فکر کرده‌ایم چرا در زمانی که به ایران به خاطر اجرای برنامه تنظیم خانواده در سال 71 جایزه دادند آمریکا ناموفق‌ترین کشور در کاهش جمعیت معرفی شد؟ یا چرا همزمان وقتی که ما و کشورهای مسلمان را برای کاهش جمعیت تشویق می‌کردند در کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی و رژیم غاصب صهیونیستی سیاست‌های افزایش جمعیت به صورت گسترده اجرا می‌شد؟

وی خاطر نشان کرد: به یاد داشته باشیم یکی از مقدمات اقتصاد شکوفا، امنیت پایدار و جامعه شاداب توازن در جمعیت است در حالی که اگر به همین منوال پیش رود تا حدود 30 سال آینده اکثریت جامعه ایران را کهنسالان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها