امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96267
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ سیدتقی نوربخش در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته به مناسبت هفته سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: تأمین اجتماعی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ سیدتقی نوربخش در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته به مناسبت هفته سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: تأمین اجتماعی ریشه در آموزه‌های دینی و معرفتی جامعه دارد.

وی با اشاره به اینکه هفته تأمین اجتماعی به نام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است گفت: رشد اجتماعی و توسعه اقتصادی اگرچه معنای نوینی به زندگی بشر بخشیده ولی از سوی دیگر دغدغه‌های جدیدی را ایجاد کرده است.

نوربخش خاطرنشان کرد: در مسیر تلاش برای تحقق امنیت اجتماعی، یکی از ارزشمندترین دستاوردهای جهانی ایجاد رفاه برای آحاد جامعه است که این سازوکار با تأمین اجتماعی نوین محقق می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی کشور در تلاش است با ابزارهای خدماتی بیمه و رفاه اجتماعی حداقل‌ها را برای یک زندگی مهیا کند تا بیمه‌شدگان به فردایی روشن امید داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور و دومین تولیدکننده درمان در کشور محسوب می‌شود که براساس آمار بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات متنوع خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی کانون حمایت از زحمت‌کشان محسوب می‌شود گفت: مستمری‌بگیران این سازمان، آینده خویش را در گرو آن می‌بینند و این سازمان موظف است نسبت به ارائه خدمات نوین و رفع دغدغه‌های رفاه اجتماعی آنها اقدام کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: تا پایان اسفندماه سال 1392 تعداد افراد تحت پوشش این سازمان به 39 میلیون و 128 هزار نفر رسید که 4 میلیون و 700 هزار نفر آن مستمری‌بگیر اصلی و تبعی محسوب می‌شود و 33 میلیون و 500 هزار نفر نیز بیمه‌شده و افراد تحت پوشش هستند.

نوربخش با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان غیردولتی محسوب می‌شود گفت: بخش عمده منابع این سازمان از محل اخذ بیمه‌ها تأمین می‌شود و دارایی‌ها و سرمایه‌های آن متعلق به نسل‌های بعدی است که با مشارکت سه ‌جانبه کارگران، کارفرمایان و دولت باید برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: از خدماتی که این سازمان به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد می‌توان به پرداخت مستمری بازنشستگان، مستمری از کارافتادگی، حمایت از بیمه‌شدگان، پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری، کمک‌هزینه کفن و دفن اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی 353 بیمارستان و مرکز درمانی را تحت پوشش دارد و 46 هزار مرکز درمانی نیز با سازمان تأمین اجتماعی طرف قرارداد است و این مراکز به بیمه‌شدگان سازمان ارائه خدمت می‌کند.

نوربخش یادآور شد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، اقداماتی در حوزه سازمان تأمین اجتماعی اتفاق افتاد که از جمله آن افزایش مستمری‌ها به میزان 25 درصد، افزایش کمک‌های جنبی، افزایش هزینه حق مسکن، افزایش کمک به معیشت مستمری‌بگیران، رفع مشکلات پوشش بیمه‌ای فرزند سوم به بعد، فراهم شدن تقسیط بیمه سربازی، پوشش بیمه‌ای ایرانیان خارج از کشور و اجرای طرح ارسال لیست الکترونیکی حق بیمه است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی مطالبات خود را به مراکز طرف قرارداد پرداخت کرده است و لیست‌های اردیبهشت در حال بررسی برای پرداخت است.

وی خاطرنشان کرد: 5 بیمارستان در هفته تأمین اجتماعی افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها