امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96273
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر در بخشی از این پیام تبریک به زید الحسین ابراز امیدواری شده است که در دوره تصدی ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر در بخشی از این پیام تبریک به زید الحسین ابراز امیدواری شده است که در دوره تصدی این سمت توسط وی، شاهد تحقق واقعی اصل اعتلای حقوق بشر در سراسر جهان بدون تبعیض و با عنایت به تنوع فرهنگ ها و تمدن ها در پهنه خاکی باشیم.

این در حالی است که شاهزاده زید بن رعد زین الحسین که پیشتر سفیر اردن در سازمان ملل و آمریکا بوده است، جایگزین خانم ناوی پیلای از آفریقای جنوبی خواهد شد.

دفتر بان کی مون پیشتر اعلام کرده بود این تصمیم پس از مشورت با همه گروه های منطقه ای گرفته شده و به اطلاع مجمع عمومی سازمان ملل رسیده است.

متن پیام تبریک ستاد حقوق بشر به کمیسر عالی جدید حقوق بشر سازمان ملل به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
جناب آقای زید بن رعد زید الحسین
سلام علیکم؛
خرسندم انتصاب جنابعالی را به سمت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل تبریک عرض نمایم. بدون تردید، احراز این سمت به عنوان عالی ترین مقام سازمان ملل در حوزه حقوق بشر برای جنابعالی به عنوان نخستین فرد از قاره پهناور آسیا همراه با سوابق طولانی فعالیت دیپلماتیک در سطح سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه حاکی از توانمندی های عظیم موجود در منطقه آسیا و جهان اسلام در تحقق اهداف و آرمان های انسانی جهان شمول است.

ضمن آرزوی توفیق، امید است در دوره تصدی این سمت توسط جنابعالی که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد و با اجماع نیز تایید شده است، شاهد تحقق واقعی اصل اعتلای حقوق بشر در سراسر جهان بدون تبعیض و با عنایت به تنوع فرهنگ ها و تمدن ها در پهنه خاکی باشیم.
محمد جواد لاریجانی
دبیر ستاد حقوق بشر

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها