امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96286
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شهرک «النیرب» در ریف ادلب امروز جمعه شاهد درگیری‌های شدید دوگروه تروریستی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شهرک «النیرب» در ریف ادلب امروز جمعه شاهد درگیری‌های شدید دوگروه تروریستی موسوم به «مصطفى صالح الحسین» و «اﻷمیر» به سرکردگی «محمد جمیل العلی» بود که در آن دو طرف از انواع سلاح‌های سبک و نیمه سنگین علیه یکدیگر استفاده کردند.

درباره علت این درگیری‌ها گفته شده که بروز اختلاف بین دو طرف برسر مناطق نفوذ و سرکردگی شماری از گروهک‌های مسلح موجود در شهر موجب درگیری آنها با یکدیگر شده است.

در همین راستا نیز گزارش شده که عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی «جبهه النصره» مانع نظامی «السیاد» که گروه تروریستی موسوم به «گردان شهدای جبل مرکزی» در شهرک «الفغر» بر آن تسلط داشتند را مورد حمله قرار دادند.

شهرک «الفغر» دشت الروج را به الجبل الوسطانی ریف ادلب مرتبط می‌کند و از اهمیت استراتژیک بسیاری برخوردار است و اختلافات بین دو طرف برسر تسلط بر گذرگاه‌های قاچاق گازوئیل در این منطقه ایجاد شد و درگیری‌های دو طرف به شهرک الغفر نیز کشیده شد.

اما از ریف معره النعمان خبر می‌رسد که این منطقه برای دومین روز متوالی شاهد آرامش نسبی پس از حملات گسترده گروه‌های تروریستی از محورهای مختلف به منطقه نظامی الحامدیه بود که طی آن ارتش سوریه موفق به دفع تمام حملات صورت گرفته به این منطقه شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها