امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96300
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» روز جمعه در گزارشی با موضوع مذاکرات جاری میان ایران و گروه موسوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» روز جمعه در گزارشی با موضوع مذاکرات جاری میان ایران و گروه موسوم به 1+5، از بازگشت برخی از مذاکره‌کننده‌ها به پایتخت‌ها برای رایزنی در مورد گفت‌وگوها خبر داده و نوشته است که طرفین خود را برای «یکشنبه بزرگ» آماده می‌کنند.
وزیران خارجه آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان روز جمعه تائید کردند که از یکشنبه به مذاکرات هسته‌ای می‌پیوندند. گفته می‌شود سفر آن‌ها به اتریش به معنی توافق نیست و هدف از آن تنها ارتقا سطح مذاکرات و ارزیابی روند پیشرفت گفت‌وگوهاست.
وال‌استریت‌ژورنال با اشاره به گذشته 10 روز از آغاز دور تازه مذاکرات هسته‌ای، نوشته است: «برخی از مذاکره‌کننده‌های ارشد رفته‌اند تا پایتخت‌هایشان را در جریان پیشرفت مذاکرات قرار دهند.»
«لارنس نورمن» نویسنده این گزارش همچنین به نقل از دیپلمات‌ها عنوان کرده است «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده 1+5 نیز با استفاده از وقفه پیش‌آمده تا قبل از روز یکشنبه، موقتا وین را ترک کرده است. یکشنبه هفته گذشته نیز گزارش‌های مشابهی منتشر شده بود.
بر اساس توافق موقتی که سوم آذر پارسال به دست آمد، طرفین باید تا پایان تیر ماه بر سر راهکار جامع، توافق کنند. با این حال، وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده است که اختلافات گسترده طرفین تنها به میزان غنی‌سازی آتی ایران محدود نبوده و بر سر چند موضوع کلیدی همچنان اختلاف نظر وجود دارد.
بنا بر این گزارش، مقامات حاضر در وین می‌گویند اکنون بر سر چارچوب پیش‌نویس تفاهم وجود دارد، اما بخش زیادی از این متن را همچنان پرانتزها (که باید بعد از حل اختلافات پر شود) در بر گرفته است.
یک دیپلمات هم گفته است تا زمانی که وزیران خارجه وارد وین نشوند، «مذاکرات چندان پیش نمی‌رود.» هرچند «مایکل مان» سخنگوی اشتون در بیانیه اعلام دعوت از وزیران برای سفر به وین، با بیان اینکه هدف از سفر ارزیابی روند پیشرفت است، سعی در کم‌اهمیت جلوه دادن سفر داشت، اما به نوشته وال‌استریت‌ژورنال، با توجه به اهمیت گفت‌وگوها و زمان کم باقی‌مانده، به نظر می‌رسد مذاکرات روز یکشنبه، بسیار حیاتی باشد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها