امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96308
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
«عمار على حسن»، استاد جامعه شناسی سیاسی و پژوهشگر مرکز الاهرام مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح ...

«عمار على حسن»، استاد جامعه شناسی سیاسی و پژوهشگر مرکز الاهرام مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد: آنچه در نوار غزه هم اکنون رخ می‌دهد، موج جدیدی از تجاوزات صهیونیستی علیه ملت بی‌پناه فلسطین است که حقش پایمال و سرزمینش غصب شده است.

حسن افزود: بی‌شک اختلافات و شکاف‌های موجود در میان فلسطینیان از زمان جدایی نوار غزه از کرانه باختری تاثیری منفی بر قدرت فلسطینیان گذاشته و آنچه اکنون مورد نظر است، این است که رهبرن فلسطینی چه فتح و چه حماس شرایط را درک کنند و دریابند که اکنون وقت اتحاد و یکپارچگی است، چراکه تنها بهره برنده از ایت اختلافات رژیم صهیونیستی است که تا جای ممکن تلاش کرده به آن دامن بزند.

وی اگرچه موضع اعراب در قبال تجاوزات اخیر را سکوت ندانست، اما تاکید کرد که تحرکات جامعه عربی و منطقه با تاخیر همراه بوده و تنها به محکومیت لفظی و رایزنی‌های منطقه‌ای محدود شده است.

اما در خصوص سکوت جامعه بین المللی حسن گفت: طبیعی است که از سوی جامعه بین المللی شاهد چنین سکوتی باشیم، چراکه «اسرائیل» دردانه این جامعه بوده و همواره از آن چه در شورای امنیت و چه سازمان ملل یا دیگر سازمان‌های بین المللی حمایت شده است.

وی در خصوص پیشرفت‌های مقاومت و حملات آن به سرزمین‌های اشغالی گفت:آنچه مقاومت امروز دست به آن می‌زند، مشابه آن را پیشتر هم مشاهده کرده بودیم، تجاوز اخیر مشابه تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه پس از انقلاب ژانویه مصر و پایان سال 2010 میلادی بود که موشک‌های مقاومت طی آن به 40 کیلومتری مرکز رژیم صهیونیستی رسیده بود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار